Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
YAĞLI CİLDİNİZİ MATLAŞTIRMAK İÇİN EN FAYDALI ÖNERİLER
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Sivilceler

YAĞLI CİLDİNİZİ MATLAŞTIRMAK İÇİN EN FAYDALI ÖNERİLER

 • Haziran 30, 2020

Her zaman makyaj yapmak istemeyebilirsiniz. Makyaj yapınca matlaştırıcı bir baz, fondöten ve transparan bir pudra ile yağlanma problemini çözüyor olabilirsiniz. Ama ya fondöten sürmek istemediğiniz ve birkaç dakikada yağlanma/parlanma problemine karşı önlem almak istediğiniz durumlarda ne olacak? Diyelim ki aceleniz var ve yüzünüze hemen kadifemsi bir görünüm verip çıkmak istiyorsunuz. Üstelik kısa sürede yağlanıp parlak bir görüntü almasını da istemiyorsunuz? Ne yapmalı?

 

Sadece cilt tonunuzu dengeleyip, yağlanmayı ve parlamayı kontrol altına almak istediğiniz zamanlar için size çok pratik önerilerimiz var: 

 


Makyaj bazları
 

Makyaj bazlarını sadece fondöten altına sürmek zorunda değilsiniz. Tek başına da kullanabilirsiniz. Cildinizdeki yağlanma sorununu dengelerler, gözenekleri minimize ederler ve parlamayı kontrol altına alırlar. Yağlı ciltlere uygun bazlar şöyle:

 

Nars Multi-Protect Primer Broad Spectrum SPF30, cildin ihtiyacı olan bölgelerde nem özelliğini arttırıyor ve yağ fazlası olan yerlerde ise fazla sebumu emerek cildi makyaja hazırlıyor. Cildi nemlendiriyor ve güzelleştiriyor. Güneş koruması ile cildi de koruyor.

 

Shiseido Pore Smoothing Corrector, genişlemiş gözenekleri küçültüyor. Mat ve mükemmel şekilde eşit dokulu bir görünüm yaratıyor.

 

Nars Pore Refining Primer, yağ içermez. Kusursuz bir cilt oluşturmak için gözeneklerin görünümünü iyileştirir, cildi matlaştırır.

 

Make Up For Ever Shine Control Primer, makyajın mükemmel olmasını sağlar. Cilt yüzeyini düzgünleştirir, düzeltir, makyajın kalıcılığını artırır, cildi nemlendirir. Gözenekleri küçültür, cildin yağ dengesini kontrol altına alır ve parlamayı önler.

 

 

Transparan pudralar
 

Makyajı sabitleyen ve yağ fazlasını alıp, cildi mat ve kadifemsi gösteren transparan pudraları da sadece makyaj üstüne kullanmak zorunda değilsiniz. Tek başına ya da baz üzerine de kullanıp cildinizi duru, mat ve pürüzsüz gösterebilirsiniz. Transparan pudralar cildinizin yağlanmasını ve parlamasını çok uzun süre kontrol altında tutacaktır. Ayrıca bu pudralar cildin rengini asla bozmaz veya beyazlatmaz. Her cilt tonu ile uyumludurlar. 

 

Make Up For Ever HD Loose Powder, son derece ince bir pudradır. Make Up For Ever’in djital kameralar için geliştirilmiş eşsiz serisi HD’ye aittir. Yüzün doğal hatlarını bozmadan cildi matlaştırır. Gözenekleri gizler. Mineral silika tozundan oluşan, talk içermeyen formülü cildi kurutmaz. Yüzde asla belli olmaz, şeffaftır. 

 

Make Up For Ever HD Pressed Powder, toz kullanmak istemeyenler için sıkıştırılmış pudra. pratik bir kullanım sunuyor. Çantada taşıyıp, ihtiyaç hissettikçe gün içinde makyajınızı tazeleyebilirsiniz. Make Up For Ever HD Pressed Powder, ciltte gün içinde oluşan istenmeyen parlamaları ve yağlaanmaları önler. 

 

 

Nars Light Reflecting Pressed Powder, gün boyu ışığı dağıtmak ve cildin doğal ışığını ortaya çıkarmak özel bir teknolojiyle üretilmiştir. Fotokromik teknolojisi ile cildin her tür ışık altında doğal ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Cilt görünür bir şekilde pürüzsüzleşirken ince çizgiler, kırışıklıklar ve gözenekler optik olarak gizlenir. Cildin yağ kontrolünü sağlamak ve porselen gibi pürüzsüz bir bitiş elde etmek için makyaj artistlerinin olmazsa olmazlarından olan bir pudradır. Bu pudranın toz versiyonu ise Nars Light Reflecting Loose Powder’dır. 

 

Yağ kontrolünü sağlayan ve cilt dokusunu pürüzsüzleştiren Nars Soft Velvet Loose Powder ise hiyalüronik asit içeren yenilikçi formülü ile ciltteki gözeneklerin ve çizgilerin görünümünü azaltır. Bu toz pudra da Fotokromik teknolojisi ile de cildin her tür ışık altında doğal ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur. 

 

Shiseido Translucent Pressed Powder, yumuşak bir pudradır. Cildin nemli tutarken çizgilerin ve gözeneklerin görünümünü en aza indirir. Gün boyu kalıcı güzel bir görünüm için aşırı yağı emen Super Oil-Absorbing Powder içerir. Komedojenik değildir. Bu sıkıştırılmış pudranın toz versiyonu da Shiseido Translucent Loose Powder’dır.

 

 

Transparan pudraları neyle kullanmalısınız?
 

Pudra fırçaları idealdir. Büyük bir pudra fırçası ile ürünü kavrayın, fırçanın ucundaki fazlalığı silkeleyin ve kalanı yüzünüze çok bastırmadan, daireler çizerek uygulayın. Make Up For Ever Blending Powder Brush #122 bizim favorilerimizden biri. Ürünü kusursuz şekilde cilde uygular. Nars Kabuki Botan Brush ile de çok konforlu bir uygulama yapabilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ