;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
YAĞLI CİLTLER İÇİN EN UYGUN MAKYAJ BAZLARI HANGİLERİDİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Primer & Makyaj Bazı

YAĞLI CİLTLER İÇİN EN UYGUN MAKYAJ BAZLARI HANGİLERİDİR?

 • Temmuz 01, 2020

Makyaj bazları cildi pürüzsüzleştirerek fondötenin örtücülüğüne katkıda bulunurlar. Fondötenin kalıcılığını arttırırlar, makyajı sabitlerler. Makyaj artistlerine göre bu bazlar; üzerine uygulanacak ürünün cilde rahatça dağıtılmasını sağlayacağı için daha homojen bir sonuç elde edilmesine yardımcı olurlar. Makyaj ürünlerinin kalıcılığı ve performansı artar. Elbette tüm bunlar makyaj bazlarının genel özelliklikleri. Bir de cilt tipine göre ayrılan özellikleri var ki, yağlı ve kuru cilt ayrımına göze baz seçimi burada ortaya çıkıyor. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, makyaj bazınızın temel özellikleri arasında ‘matlaştırıcı’ olması şarttır.


Yağlı ciltliler neden makyaj bazı kullanmalı?

Yağlı ciltlere göre olan makyaj bazları cildinizdeki yağlanma sorununu dengelerler, gözenekleri minimize ederler ve parlamayı kontrol altına alırlar. Böylece makyajınız uzun saatler boyu tazeliğini korur, dağılmaz ve bozulmaz. Cildiniz daha pürüzsüz, daha mat ve daha sağlıklı görünür.

Makyaj bazlarını sadece fondöten altına sürmek zorunda değilsiniz. Cildinizi mat ve pürüzsüz göstermek için tek başına da kullanabilirsiniz.

 

Yağlı ciltlere uygun bazlar hangileri?

Matlaştırıcı, fondötenin kalıcılığını 3 kat arttırır

Make Up For Ever Step 1 Skin Equalizer Mattifying Primer, cildin yağ dengesini ve parlamayı kontrol ederek cilt yüzeyini matlaştırır. Cilt yüzeyini düzgünleştirir, düzeltir, makyajın kalıcılığını artırır, cildi nemlendirir. Makyajın mükemmel olmasını sağlar. Makyajın ilk adımı olarak fondötenden önce veya pudradan önce cilde uygulanmalıdır. Tek başına da kullanılabilir. Özellikle yağlı ve karma ciltler için uygundur. Fondötenin kalıcılığını da 3 kat arttırır.

 

Gözenekleri sıkılaştırır, cildi matlaştırır

1) Nars Pore Refining Primer, yağ içermeyen bu makyaj bazı, kusursuz bir cilt oluşturmak için anında gözeneklerin görünümünü iyileştirir, parlaklığı dengeler ve cildi matlaştırır. Makyajın saatlerce taze ve canlı kalmasını sağlar. Bu baz, yağın ve parlaklığın kontrol altına alınması gereken ciltlerde, özellikle yağlı ve karma ciltlerle etkilidir. Fondöten veya pudra altına ya da tek başına cildi dengelemek için kullanılabilir.

2) Shiseido Pore Smoothing Corrector, genişlemiş gözenekleri küçülten, mat ve mükemmel şekilde eşit dokulu bir cilt görünümü yaratan makyaj bazıdır. İnce çizgileri flulaştırır, cildi pürüzsüzleştirir. Makyaj için mükemmel bir zemin hazırlar. Özellikle karma ve yağlı ciltlere uygundur. Cilde mat ve kadifemsi bir görünüm verir.

 

Fazla yağı emer, yeteri kadar nem verir

Nars Multi-Protect Primer Broad Spectrum SPF30, cildin ihtiyacı olan bölgelerde nem özelliğini arttıran, fazla sebum salgısı olan yerlerde ise yağı emen makyaj bazıdır. Makyaj için mükemmel bir zemin hazırlar, ince çizgileri ve kırışıklıkları flulaştırır. Yüksek güneş korumasıyla cildi savunmak için günlük olarak kullanılabilir. Bütün cilt tiplerine uygundur.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ