Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
YENİ SHISEIDO MEN HYDRO MASTER GEL İLE CİLDİNİZE ENERJİSİNİ GERİ KAZANDIRIN!
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Erkek

YENİ SHISEIDO MEN HYDRO MASTER GEL İLE CİLDİNİZE ENERJİSİNİ GERİ KAZANDIRIN!

 • Temmuz 10, 2020

 

Cilt bakımına sadece kadınların ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Erkeklerin de cilt bakımına en az kadınlar kadar ihtiyacı var. Şimdi onlar için harika bir üründen bahsedeceğiz size!

 

Kozmetik sektörü kadınlar için sonsuz seçenek sunsa da, erkekleri de unutmuş değil. Erkek cildine özel cilt bakım ürünleri artık bir hayli çeşitli çünkü erkekler de etkileyici ve sağlıklı bir görüntü için atılacak ilk adımın temiz ve bakımlı bir cilt olduğunu biliyorlar. Üstelik bazı dermatologlar erkeklerin cilt yapısının kadınlardan farklı olması sebebiyle, cilt bakımının daha zor olduğunu söylüyor. Shiseido’nun erkekler için özel tasarladığı bir seri olan Shiseido Men, tam da bu ihtiyaçlar göz önünde tutularak spesifik bakım ürünlerinden oluşan bir seri. Şimdi bu serinin yıldızlarından biri olan Hydro Master Gel’i tanıyalım.

 

Erkek cilt bakımında Shiseido Men Hydro Master Gel neden önemli?

 

Bu serinletici etkili nemlendirici jel, erkek ciltleri için vazgeçilmezdir. Ama neden vazgeçilmez olduğunu daha iyi anlatmak için, erkeklerin cilt özelliklerine bakalım mı?

 

 

1) Ciltleri daha kalın!
 

Erkeklerin cilt yapısı kadınlardan farklıdır. Testesteron hormonu, cildin daha kalın, daha yağlı, gözeneklerin daha geniş olmasına neden olur. Ayrıca yağ salgısının fazla olması aknenin erkeklerde daha şiddetli ve daha uzun sürmesine yol açar. 

 

2) Kolajen salgısı daha yüksek!
 

Kolajen salgısı erkeklerde daha fazladır. Derinin kalın, kolajenin fazla olması erkeklerde cilt yaşlanmasının daha geç başlamasını sağlar. Deride incelme, çizgilerde belirginleşme 40-50’li yaşlarda kendini belli eder. Ancak dışarıda geçirilen zamanın daha fazla olması ve güneş koruyucu kullanımına önem verilmemesi, yaşlanmanın erkeklerde daha belirgin olmasına sebebiyet verir. Bu yüzden de erkeklerde derin kırışıklar daha belirgindir.

 

3) Tıraş ritüeli!
 

Tıraş, ciltte enfeksiyona bağlı hastalıkların gelişme riskini azaltır. Çünkü cildin üst yüzeyi tıraş sayesinde temizlenir. Ama tıraş sonrası ise cildi tahriş etmeyen nemlendirici sürülmelidir.
 

Tıraş sonrası nemlendirici kullanılması, hassaslaşan, kızaran ve kuruyan cildi rahatlatır. Böylece cildin savunması da yeniden güçlenmiş olur. Öbür türlü cilt hassaslaştığından cilt problemlerine de açık hale gelir.

 

Erkekler kendinize iyilik yapın, bu jeli günlük bakımınızda kullanın!
 

İşte, Shiseido Men Hydro Master Gel bu yüzden erkekler için çok önemlidir! Bu hafif jel, cilt tarafından hızla emilen, nemlendirici ve serinletici etkili bir jeldir. Görünür gözenekleri küçültür. Nemi ciltte maksimumda tutar. Erkek ciltlerine özel tasarladığından birçok açıdan cilde iyi gelir ve enerji kazandırır.

 

- Görünür gözenekleri küçültür; kuruluk, kızarıklık ve yağlanmayı kontrol altına alınır. 

 

- Cilde yoğun nem verir ve nemi cilde hapseder.

 

- Yüksek hidrasyon için “Hydro Master Technology” ile tasarlanmıştır.

 

- “Damage Defense Complex” teknolojisi de yaşlanma belirtileriyle savaşır. 

 

- Sebum fazlasını engellemek için şakayık özü içermektedir. 

 

Tüm bu etkenlerden dolayı Shiseido Men Hydro Master Gel, cilt temizliği veya traştan sonra kullanılmalıdır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ