MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM?

Olmayacak şey değil! Birçok sebepten ötürü 20 yaşlarındaki kişilerde bile göz çevresinde kırışıklıklar görülebiliyor. Peki bu duruma karşı nasıl önlem alınabilir?

20 Ocak 2019 Pazar

Normalde kırışıklıklar yaşlanmanın doğal işareti olarak kabul edilir ve belli bir yaştan sonra oluşması beklenir. Ancak son zamanlarda erken yaşta görülen göz çevresi kırışıklıkları maalesef artık şaşılacak bir durum olmaktan çıktı. Genç ciltlerde bile kaz ayakları görülebiliyor. Ama panik yok! Bu duruma yol açan nedenleri ve önlemleri bilirsek, göz çevresi çizgileri düşmanımız olmaktan çıkabilir. 

Sebepler
Göz çevresi kırışıklıkları, cildin elastikiyetini kaybetmesinden oluşur. Elastikiyet kaybı genelde yaşlılık belirtisidir. Ancak elastikiyet kaybının oluşmasının yaşlılık harici sebepleri de vardır.
Kırışıklıkların en sık nedenlerinden biri, göz çevresi mimikleridir. Çünkü göz çevresi, doğduğumuz andan itibaren hareketlidir. Gülerken, ağlarken, şaşırınca, korkunca göz çevresi kaslarımız hep kasılır.

Genç yaşta kırışıklıkların oluşmasının bir başka nedeni de güneş ışınları. Bir başka deyişle, güneşe çıkmadan önce güneş koruyucusu kullanmayanların kullananlara göre göz çevresinde kırışıklıklarının erken oluşma riski çok daha fazla... Ayrıca güneş ışınlarına karşı gözleri kısmak da bir başka önemli etken. 

Sigara da cilde elastikiyet kaybettiren ve cildi bozan çok önemli bir faktör. Az uyku, uykusuzluk, yanlış uyku pozisyonu, stres, alerjiler ve genetik de erken yaşta oluşan kırışıklarda büyük rol sahibi elbette.

Tedavi yöntemleri

Göz çevresi kırışıklıklarına karşı etkili yöntemlerden biri retinollü, A vitaminli göz çevresi kremleri kullanmaktır. Retinol, cildi onarır ve kırışıkları mümkün olduğunca açmaya yarar. Tabii ki bu tür kremleri uzun süreli ve düzenli kullanmak gerekir ki etki görülsün.
Günlük kullanılan nemlendirici kremlerin de faydası çoktur. Nemli cilt, geç kırışır. Bu yüzden göz çevresi nemlendiricileri göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak için harika bir yoldur.

Bu tür etkili kremlerin haricinde estetik yöntemleri vardır; dermabrazyon, botoks ve kolajen takviyesi gibi. Ancak bu tür tedaviler için doktor önerisi ve kontrolü şarttır.

Bunların dışında sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzı benimsemek önemlidir. İyi görünümlü ve sağlıklı bir cilt için gerekli olan çinko ve kalsiyum, kişinin diyetinin bir parçası haline getirilebilir. Bunun dışında yeterli ve düzgün uyku ile gözleri yeterli şekilde dinlendirmelisiniz. Cildiniz için gereken özeni kırışıklar oluşmadan göstermeye başlarsanız, bu sevimsiz çizgilerle de o kadar geç tanışırsınız. 

En etkili göz çevresi kremleri

Güneşe karşı kalkan!

Shisedio Sun Protection Eye Cream SPF25, zengin bileşimli göz çevresi kremidir. Göz çevresini güneşin zararlı ışınlarından korur. Kırışıklıkların oluşumunu azaltır. Krem, göz çevresindeki UV ışınlarının neden olduğu ince çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirir ve cildinizin esnek görünmesini sağlar. Bileşimindeki konsantre krem oranı cilt kuruluğunu önlemeye yardımcıdır. Dermatologlar tarafından onaylanan bu krem, hassas göz çevresi için üretilmiş olduğundan herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmaz.

Bu kremi sadece yazın değil, kışın da göz çevrenize kullanabilirsiniz. UV ışınları kapalı havalarda dahi cildinize ulaşır, hiç unutmayın.

Yoğun nem ve canlılık!

Shiseido Ibuki Eye Correcting Cream, göz çevresinin direncini arttırmak için çalışan çok yönlü serinletici kremdir. Yorgunluğun ve erken yaşlanmanın tüm izlerini yok eder. Çok yönlü göz çevresi kremi, göz çevresini canlandırmak için bitki ve vitamin özlerinden üretilmiştir. Göz çevresine ışıltıyı anında geri getirir. Shiseido Ibuki Eye Correcting Cream, 24 saat nem etkisi ile kuruluğun neden olduğu ince çizgi görünümünü azaltır. Şişkinliği elimine eder. Koyu halka görünümünü azaltır.

Retinollü ekspres maske!

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask, sadece 15 dakikalık bir uygulama sonrasında kırışıkların görünümünü iyileştirir. Retinollü göz maskesi cildi yumuşatır, kırışıklık görünümünü azaltır ve göz bölgesinde daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Pure Retinol Micro-Infusion teknolojisi cilt tarafından anında emilerek ciltteki kırışıkları giderir. 15 dakikada kırışıklıkları yumuşatan retinollü göz maskesi yeni kırışıkların oluşmasını önlemek ve var olan kırışıkları tedavi etmek için güçlü Benefiance WrinkleResist teknolojisini içerir. Göz çevresindeki halkaları ve matlığı gidermek için anında parlaklık verir. Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask, 24 saatlik nemlendirme ile cildi dolgunlaştırır.


20’Lİ YAŞLARDAYIM AMA GÖZ ÇEVREMDE KIRIŞIKLAR OLUŞMAYA BAŞLADI! NE YAPMALIYIM?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
ALIŞVERİŞLERİNİZE CİLT BAKIM VEYA MAKYAJ SETİ HEDİYENİZ
Kampanya Aç