MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

TREND ALARMI: ÇİLLİ BOM BOM ÇİLLİ BOM!

Çilleriniz mi var? O zaman çok şanslısınız! Çünkü çilli görünüm son zamanlarda çok trend ve birçok kişi artık yapay çil yöntemine başvuruyor. Nasıl mı?

19 Temmuz 2017 Çarşamba

Özellikle yazın kendini fütursuzca ortaya atan çillerimizi artık çok seviyoruz. Çünkü onlar bu sıralar bir hayli popüler. Birçok kişi güneşe bile ihtiyaç duymadan yapay şekilde çilleniyor artık. Yapay çil fikri ilk başta biraz tuhaf görünebilir, kabul ediyoruz. Ama bu yapay çilleri Emma Stone’un bile SAG Ödülleri’nde uyguladığını biliyor muydunuz? Makyözü, Stone’un yüzündeki çil miktarını yapay çiller ile artırmış ve bu şekilde doğal görünümüne daha da güçlü bir ifade katmış.

Alımlı ve çocuksu bir hava verdiği için yapay çiller makyaj hileleri arasına çoktan girdi bile. Masum güzelliğin temsilcisi olan çil makyajını nasıl yapabileceğinizi en basit şekilde anlattık.

1) Yapay çillere şans tanımak istiyorsanız, kaş kalemi kullanmanız yeterli. Kaş kalemi doğal bir görünüm elde etmek konusunda en iyisidir. Shiseido Natural Eyebrow Pencil bu iş için biçilmiş kaftandır!

2) Çilleri yapmaya başlamadan önce ten makyajını tamamen bitirmiş olmalısınız. Likit ürünler kullanırsanız çilleri yapmak daha kolay olur ve sonuçta daha etkili bir görünüm elde edersiniz.

3) Cilt tonunuza uygun kaş kalemi ile yanaklarınızın belirli bölgelerinde küçük noktalar oluşacak şekilde kalemi cildinizde çevirerek çiller yapın. Çillerinizin boyutuna tamamen siz karar verebilirsiniz. Küçük ve büyük formlu yüze dağılmış çiller yapmak daha natürel bir görüntü yaratır.

4) Cildinizde yaptığınız çillerin üzerine parmaklarınızla hafifçe dokunarak ısı ile birlikte çillerin daha da doğal görünmesine yardım edebilirsiniz.

5) Makyajın geri kalanında ise yanaklarınıza Nars Torrid gibi şeftali tonlarında bir allık sürerek cildinizin daha canlı ve taze görünmesini sağlayabilirsiniz.
TREND ALARMI: ÇİLLİ BOM BOM ÇİLLİ BOM!
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter