Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
CİLT YAŞLANMA BELİRTİLERİ VE ÖNLEMLER
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
WHITE LUCENT BRIGHTENING GEL CREAM
SHISEIDO
Cilt Lekelerine Karşı Aydınlatıcı Jel Krem
4.550,00 TL
WHITE LUCENT OVERNIGHT CREAM & MASK
SHISEIDO
Cilt Lekelerine Karşı Aydınlatıcı Gece Bakımı (Maske&Krem)
5.250,00 TL

Kırışıklıklar

CİLT YAŞLANMA BELİRTİLERİ VE ÖNLEMLER

 • Temmuz 09, 2020

Yaşlanma karşıtı ürünleri, ne kadar geç kullanırsam o kadar iyi” demeyin, çok yanlış! Cildimizdeki çizgiler, kırışıklıklar artıp yerleşmeden önce önlem alırsanız eğer, onlara vaktinden önce ‘dur’ demeniz mümkün olabilir… Cilt yaşlanması 25 yaşından sonra kendini göstermeye başlar. Ancak bazı faktörler bu işaretlerin daha erken görülmesine sebep olabilir. Zaman geçtikçe bu izler daha da belirginleşir.

yaşlanmamak için yapılması gerekenler

Yaşlanmanın ilk belirmeye başladığı yerler göz çevresidir. Göz çevresinde ince çizgiler oluşmaya başlar. Göz kapakları biraz düşmeye başlar, yerçekimine bağlı olarak. Alın ve ağız kenarında ilk çizgiler olur yani mimik kırışıklıkları... Ayrıca cildiniz nemlendirmenize rağmen oldukça kuru, donuk ve cansız görünüyorsa cildiniz yaşlanıyordur. Elbette bu belirtiler herkeste farklı şekilde ve farklı zamanda oluşur.

Peki, erken yaşlanma belirtilerine karşı neler yapabilirsiniz?


1) Güneş kremi

 

Genç yaşlarda yapılan en önemli hataların başını korumasız güneşlenmek çeker. Güneşin verdiği zararlar, yaşlanma belirtileriyle çok erken tanışmanıza sebep olur: Güneş lekeleri, çiller, çizgiler, kırışıklıklar… Güneş hasarı denilen bu durum ne yazık ki – o yaşlarda anlamasanız bile- cildinize çok büyük zarar verir ve cildinizin daha çabuk kırışmasına sebebiyet verir.

Güneş kremi

Her zaman – yaz ve kış- UVA ve UVB ultraviyole ışınlarına karşı koruyan, geniş spektrumlu bir güneş kremi kullanın. Güneş kremi, alabileceğiniz en iyi anti-aging üründür.
Shiseido Wet Force Expert Sun Aging P Cream SPF50, suya dayanıklı, cilt için güçlü bir koruma sağlayan yenilikçi güneş kremidir. Güneş koruma faktörü 50’dir. Shiseido’ya özgü Wet Force teknolojisini barındırır, böylece suyla ve terlemeyle koruma etkisi daha da artar. Bu üstün UV karşıtı güneş kremi, makyaj altına da kullanılabilir. Kum yapışmaz. Göz yakmaz. Yüz içindir.


2) İnce çizgiler

 

İnce çizgiler, henüz tam netleşmemiş, belli belirsiz görülen çizgilerdir. Cildin kuru olduğu zamanlarda daha çok göze batarlar. O yüzden cildi hem nemli tutmak gerekir ki, çizgiler derinleşip yerleşmesin.

Shiseido White Lucent Brightening Gel Cream

Shiseido White Lucent Brightening Gel Cream, parlak, ışıltılı ve eşit tonlu bir cilt için canlandırıcı ve lekelere karşı cildi aydınlatıcı özellik taşıyan jel kremdir. Teknolojisi Neuroscience’dan (sinir bilimi) ilham almıştır. Cildin kendini yenileme sürecini destekleyen ReNeura Teknolojisi+ ile üretilmiştir. Reneura Teknolojisi+ ile ciltte gözle görülür aydınlık sağlar. Cilde renk veren pigmentleri uyaran faktörleri kontrol eder, aşırı melanin üretimini bastırır ve var olan lekelerin rengini açar. Yeni leke oluşumuna karşı ciltte bariyer oluşturur. Kuruluktan kaynaklanan ince çizgilerin oluşmasını önlemek için cildi 24 saat nemli tutar. Anında nem ile doymuş cilt görüntüsü sağlar.


3) Kaz ayakları

 

Göz kenarındaki çizgiler daha çok mimik hareketlerinden oluştuğu için bunlara kaz ayağı deniyor. Yüzümüzdeki kasların ritmik hareketiyle oluşan bu çizgiler, o bölgenin çok hassas ve ince deriye sahip olması nedeniyle de çok erken yaşlarda bile ortaya çıkabiliyor. Güneş gözlüğü kullanmanın yazı sıra göz çevrenize mutlaka koruyucu ürün kullanmalısınız. Ne kadar erken o kadar iyi ve düzenli olarak!

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist24 Intensive Eye Contour Cream, göz çevresinde görülen 5 farklı kırışıklık tipini hedef alır. Gözlerin iç köşe kırışıkları ve göz altı kırışıklarından göz etrafındaki kaz ayakları, göz kapağı çizgileri ve göz altındaki yatay çizgilere kadar, göz çevresindeki tüm kırışıkların görünümünü gözle görülür şekilde iyileştiren, ultra zengin yaşlanma karşıtı kremdir.

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist24 Intensive Eye Contour Cream

Retinollü göz çevresi maskesi: Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask, kırışıklıkları anında pürüzsüzleştiren göz çevresi maskesidir. Göz altındaki kırışıklıklar ve kaz ayağı kırışıklıklarını hedef alır. Yoğun hayatın göz çevresinde yarattığı, yorgun ve donuk görünümü minimize eder. Her kullanımda göz çevresi cildinin dokusunu pürüzsüzleştirir ve esnekliğini arttırır. Sadece 15 dakikalık bir uygulama sonrasında kırışıkların görünümünü iyileştirir. Retinollü göz maskesi, 24 saatlik nemlendirme ile cildi dolgunlaştırır. Haftada maksimum 2-3 kez kullanmanız yeterlidir.


4) Donukluk

 

Cildiniz donuk ve mat gözüküyorsa o zaman bir an önce eylem planı yapmalısınız. Çünkü donuk cilt, sizi yorgun ve yaşlı gösterir. Ayrıca cildiniz donuklaştıysa, ölü deriler de yüzeyde birikmiş demektir.

Haftalık peeling yapmak, cildinizdeki tüm ölü tabakayı siler süpürür. Alttan canlı bir deri ortaya çıkar. Waso Peeling, içeriğindeki tofu peyniri özleriyle cildinizi pürüzsüzleştirir, parlak gösterir.

Waso Peeling

Serum kullanın. Serumlar yoğun bakım kürleridir ve ciltte etkileri gözle görülür şekilde yüksektir. Shiseido Bop Glow Revival Serum, tamamen parlak bir cilt yaratmaya odaklanarak cildi kusursuzlaştıran çok fonksiyonlu bir serumdur. Homojen bir cilt tonu, sıkı ve yaşlanma belirtileriyle mücadele eden bir cilt yaratmak için Shiseido’nun orijinal içeriği 'Multi-Capisolve 1124™*' ile formüle edilmiştir. Cilt tonunu etkin bir şekilde eşitler, kızarıklık, kırışıklık ve gözenek görünümünü minimize eder. Shiseido Bop Glow Revival Serum, 'TXG Complex' ve Vitamin C Kompleksi ile renk dengesizliğini ve koyu lekeleri azaltır.


5) Şiş gözler

 

Göz çevresi cildi zaten ince ve hassastır. Bu bölgeye gerekli özen gösterilmezse cilt daha incelir, koyu halkalar ve hatta daha belirgin şişlik gibi sorunlar görülebilir. Şiş gözlerinize soğuk kompres yapabilir, ödemi atmak için bol su içip, tuz ve alkolden uzak durmalısınız. Ayrıca göz çevrenize iyi bir makyaj temizleyici uygulayıp, nazik davranmalısınız. Çok fazla üst üste kapatıcı sürmek de göz çevresini yorar.

Shiseido Ultimune Eye Concentrate, bu ürün yaş ve cilt tipi farketmeksizin herkesin kullanabileceği ve kullanması gereken bir üründür. Tek başına kullanılabildiği gibi göz çevresi kreminden önce de sürebilirsiniz. Göz kreminden aldığınız performansı arttırır.
 

6) Kuruluk

 

Kuru cilt, yaşlanmanın bir belirtisi olmakla birlikte, aynı zamanda halihazırda diğer yaşlanma belirtilerini de daha çok tetikler. Hyalüronik asit içeren bir nemlendirici, yanı sıra nemlendirici maske kullanmalısınız diyor uzmanlar…

Shiseido White Lucent Overnight Cream&Mask

Shiseido White Lucent Overnight Cream&Mask, cildi güçlü şekilde aydınlatma özelliği taşıyan ve 2 farklı şekilde de kullanılabilen gece bakımıdır. Sabah uyandığınızda cilt tonunun daha eşit, daha parlak ve daha canlı olmasını sağlayan, maske ve gece kremi olarak kullanılabilen bakım ürünüdür. Cilde hafif ve ipeksi bir aydınlık verir. 1 ay sürekli kullanımdan sonra cilt gözle görünür şekilde daha aydınlık hale gelir. Shiseido White Lucent Brightening Gel Cream ile beraber kullanıldığında ise 1 ay sonra leke görünümü farkedilir derecede azalır. Ürünü maske olarak kullandığınızda badem büyüklüğünde bir miktar, gece kremi olarak kullandığınızda ise daha kalın bir tabaka olarak yüzünüze uygulayabilirsiniz. Cildin kendini yenileme sürecini destekleyen ReNeura Teknolojisi+ ile üretilmiştir. Cilde renk veren pigmentleri uyaran faktörleri kontrol eder, aşırı melanin üretimini bastırır ve cilt tonunu eşitler. Kokusu aroması için Japon turunçgili Sudaçi ve rahatlatıcı yeşil çiçek kokularının karışımı kullanılmıştır. Paraben ve mineral yağlar içermez. Komodojenik ve alerjik değildir. 20 yaş itibariyle tüm cilt tipleri için etkilidir.


7) Sarkma

 

Cildimiz kolajen dokusunu kaybetmeye başladıkça, yavaş yavaş sarkmaya başlar. Bu yüzden erken önlem almak çok önemlidir. Kolajen ve hyalüronik asit içeren ürünler kullanmalısınız.

Shiseido Bio Performance LiftDynamic Serum

Shiseido Bio Performance LiftDynamic Serum, yaşlanmaya meydan okuyan çok fonksiyonlu serumdur. Cildin doğal yenileyici güçlerini destekleyen bu serum ile kolajen ve elastin üretimi artarken, cildiniz daha pürüzsüz, nemli ve yenilenmiş görünür. Sarkma ve kırışıklıklar gibi cilt kontüründe oluşan sorunlar üzerinde çalışır. Cildinde esneklik kaybı, derin kırışıklık ve kuruluk olan her kadın 35 yaşından itibaren bu serumu kullanabilir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ