;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
DOĞRU GÜNEŞ KORUMA ÜRÜNLERİNİ NASIL SEÇERİM?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Güneş Bakım

DOĞRU GÜNEŞ KORUMA ÜRÜNLERİNİ NASIL SEÇERİM?

 • Haziran 28, 2020

Son yıllarda cilt kanserinin artmasındaki en önemli etkenlerden biri olarak, güneşin zararlı ışınları gösteriliyor. O yüzden bu ışınlardan korunmak çok önemli... Bu nedenle siz siz olun en kısa zamanda bir güneş kremi edinin. Bu güneş kremini de sadece tatildeyken değil, günlük hayatta evden çıkmadan mutlaka yüzünüze sürün. 

 

Güneşten korumanız gereken sadece yüzünüz değildir; vücudunuzu, saçlarınızı, dudaklarınızı ve göz çevrenizi de bu korumaya mutlaka dahil etmelisiniz. 

 

İşte, cildiniz için doğru güneş kremini seçmek için dikkat etmeniz gerekenler:

 

 

Güneş koruma faktörü (SPF) seçmenin püf noktası 

 

Güneşle temas eden cildiniz için 30-50 güneş koruma faktörünü tercih edin. Güneş kremini her gün mutlaka kullanın. Denizden çıktıktan sonra tazeleyin. Eğer Shiseido Wet Force güneş kremi serisinden bir ürünü kullanıyorsanız, sudan çıktan sonra tazelemenize gerek yok çünkü bu serinin özelliği suda daha da aktifleşerek cildi çok daha fazla koruması. Wet Force’un krem ve losyon formunda 2 tip ürünü vardır. Losyon olanları yüz ve vücuda, krem olanları sadece yüze kullanılır. SPF’leri ise 30 ve 50’dir. Anti-aging etkilidirler ve lekelere karşı bariyer oluştururlar. 

 

Günlük hayatta ise SPF’si 15-30 arası güneş koruma ürünleri yeterlidir. Deniz kenarında 50 koruma faktörlü ürünler seçmelisiniz. 

 

Yüz için olan güneş koruyucuları vücudunuza da kullanabilirsiniz ama yüzünüze sadece yüz için üretilmiş olan ürünleri kullanmanız önerilir.

 

SPF tam olarak nedir ve SPF’ler arasındaki fark nedir?

 

Güneş ışınlarının yakma etkisini, koruyucunun ne kadar bloke ettiğini gösteren bir güvenlik faktörü olan SPF, ultraviyole A ve B’ye karşı ciltte oluşabilecek hasarın en aza indirilmesini sağlayan bir tür hesap aslında… SPF ile belirtilmek istenen, güneşin ilk etkisi olan kızarıklık reaksiyonuna karşı güneş kreminin bizi koruma gücü. Ayrıca suya dayanıklı olması, içeriğinde antioksidanlar barındırması, koruyuculuk sürecini ve oranını olumlu yönde etkileyerek artmasını sağlıyor. Bu yüzden güneş kremi satın alırken mutlaka SPF oranıyla içeriğine bakmalısınız.

 

SPF; hafif, orta ve yüksek koruma olmak üzere üçe ayrılıyor:

 

SPF 4-12 arası hafif koruma,

SPF 30’a kadar orta koruma,

SPF 30 ve üstü yüksek koruma…

 

SPF 15 yüzde 94 koruma sağlarken,

SPF 30 ve üstü ise yüzde 97 koruma sağlıyor.

 

Günlük kullanım için aslında 15 – 30 SPF faktörü yeterlidir. 15 faktör içeren güneş koruyucular UVB ışınların yüzde doksanı bloke ederler, bu oran FDA tarafından tam blok olarak değerlendiriliyor. 30 – 50 faktör arasındakiler de ciltte hassasiyet yapabileceklerinden bu gibi ürünlere de dikkat etmek gerekiyor. Aslında SPF oranı 15, 30, 50 ve 90 arasında koruma açısından çok da büyük bir fark yok. Ancak içerdiği kimyasal maddeler, ultraviyole B’ye karşı koruma sağlarken, ultraviyole A’da tam koruma sağlayamayabilir. Bu durumda SPF ile birlikte UVA koruma ayrıca aranmalı. Kendinize bir iyilik yapın ve güneş kremi satın almaya gittiğinizde hem UVA hem de UVB içeren bir ürünü tercih edin. Ayrıca her mevsim koruyucu ürün kullanmakta fayda var. Bunu yaşam biçimi haline getirmelisiniz. Ancak kış aylarında daha düşük SPF kullanırken yaz aylarında daha yüksek SPF’ler kullanmanız daha doğru olur. 

 

 

Çocuklara ve hassas ciltlere özel koruma!

 

Çocukların cildi çok hassastır ve güneş ışınlarından yetişkinlerden daha fazla etkilenirler. Aynı şekilde kızıllar ve sarışınlar da çok hassas tene sahiptirler. Şimdi hem çocuklar hem de çok hassas cilde sahip olanlar için yeni bir güneş ürünü var: Shiseido Wet Force Expert Sun Protection Lotion SPF50+. Bu ürün, özellikle hassas ciltler ve çocuk ciltlerine özel içerikler seçilerek formüle edilen, güneş koruma faktörü 50+ olan güneş kremidir. Aynı zamanda Shiseido’ya özgü Wet Force teknolojisini barındırır, böylece suyla ve terlemeyle koruma etkisi daha da artar. 

 

Ciltte tahrişe neden olabilecek içeriklerden minimum sayıda içerir ve yalnızca yüksek korumasıyla bilinen hammaddeler içerir. Bu üstün UV karşıtı güneş kremi, makyaj altına da kullanılabilir. Kum yapışmaz. 

 

Dermatolog ve pediatristlerin kontrolü altında hassas ciltlerde ve çocuklarda test edilmiştir. Göz yakmayan formüle sahiptir. Alkol ve parfüm içermez. Komedojenik değildir.

 

Dudaklarınızı korumayı unutmayın!

 

Cildinizi nasıl koruyorsanız dudaklarınıza da aynı özeni göstermelisiniz. Vücudun benzersiz hassasiyette olan narin dudak bölgesi için geliştirilmiş güneş koruyucu bir krem, dudaklarda nem dengesini sağlar, onları korur ve hasarları onarır.Çünkü güneşten fzla etkilenmiş dudaklarda aşırı kuruluk, tahriş, uçuk gibi hoş olmayan problemler görülebilir. Bunun için Shiseido Sun Protection Lip Treatment SPF20dudakları korur, onarır ve besler. 

 

 

Göz çevresi asla ihmale gelmez!

 

Göz çevresi, en hassas cilt dokusuna sahip yerdir. Ve tabii ki güneşin zararlı ışınlarından en kolay etkilenecek yerdir aynı zamanda... Fakat bu bölgeye her güneş kremini süremezsiniz, göz çevresi için özel olarak üretilmiş kremler tercih etmelisiniz. Bu bölge çok hassas olduğu için vücut ve yüz için olanlar ağır gelebilir ya da etki etmeyebilir.

 

Shiseido Sun Protection Eye Cream SPF25, zengin bileşimli göz çevresi kremidir. Göz çevresini güneşin zararlı ışınlarından korur. UV ışınlarının neden olduğu ince çizgileri ve kırışıklıkları en aza indirir ve cildinizin esnek görünmesini sağlar. Göz çevresi için en etkili koruyucu kremdir...
 

Saçlara bakım ve koruma spreyi!

 

Saçlar da güneş ışınlarının zararını fazlasıyla çekerler. Kuruluk ve yıpranma en önemli belirtidir. Shiseido Sun Protection Oil-Free Spray SPF15, UVA/UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı saçları korur. Aynı zamanda yüz ve vücut için de kullanılabilir. Nemlendirir, besler ve onarır. İçeriğindeki gül çayı yaprağı özü, UV ışınları gibi zararlı dış etkenlerin neden olduğu oksitlenme ve DNA hasarının önlenmesine yardımcı olur. Shiseido Sun Protection Oil-Free Spray SPF15’i ihtiyaç duyduğunuz her anda ve her yerde kolayca kullanabilirsiniz. Cildinizi her daim rahatlatır. Saçlarınızda bariyer görevi görür.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ