Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • 0
ÜRÜNLER
 • {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Makyaj

FEVZİ ALTUN: YUVARLAK YÜZE MAKYAJ NASIL YAPILIR?

 • Haziran 30, 2020

Yüz şeklinize göre makyaj yaparsanız, her zaman etkili sonuç alırsınız. Eğer yüz şeklinize uygun olmayan bir makyaj uygularsanız, saklamak istediğiniz yerleri daha çok vurgulamış olursunuz ve bu da sizi mutlu etmez haliyle...
 

Her yüz tipi birbirinden farklı olduğuna göre, öncelikle tipinizi bilmeli ve ona göre makyaj yapmalısınız. Fevzi Altun’dan yuvarlak yüz şekline uygun makyaj nasıl yapılır, onu öğrendik. 
 

 

Yuvarlak yüzlüler nasıl makyaj yapmalı?

 

Bu yüz şeklinde özellikle çene ve elmacık kemikleri belirgin hale getirilmelidir. Yüzün belirgin yuvarlaklığı bu şekilde dengeli bir görünüme kavuşabilir. Bunun için cilt rengine uygun açık ve koyu olmak üzere iki fondötene ihtiyacınız var. Shiseido Stick Foundation SPF15’in cildinizden 1,5 - 2 ton koyusunu ve cilt renginizle aynı ton olanını kullanabilirsiniz. Ürünü çizgi halinde yüzünüze sürdükten sonra Shiseido Perfect Foundation Brush ile yayabilirsiniz. Peki, bu stik fondöteni nasıl kullanacaksınız?
 

Geniş yanak bölgesini gölgelendirmelisiniz. Gölge işlemi için koyu fondöteni kulak kısmından alın ve çene bölgesine doğru bir hat olarak çekin. Önce elle sonrasında yumuşak bir fırça yardımı ile hattı dağıtın. Ardından belirgin olmayan elmacık kemikleri için, elmacık kemiklerinin alt kısmına koyu renkteki fondöteni bir daha sürün. Fırça ile dağıtın.
 

Elmacık kemiklerinin tam üzerine şeftali tonlarında allık sürün. Make Up For Ever HD Blush Peach Pink idealdir. Krem allığı Nars Blush Brush 20 ile sürebilirsiniz. Krem allık tercih edebilirsiniz. Bu sayede elmacık kemikleri daha da belirginleşecektir. 
 

Yuvarlak yüzde çene bölgesine de gölge işlemi uygulanmalıdır. Bu şekilde çene bölgesindeki çıkıklık ya da yuvarlaklık da gizlenebilir. Şöyle ki, çene kenarlarına koyu gölge yaparak sivrilik verebilirsiniz.
Göz makyajı önemli!

 

Yuvarlak yüzde göz makyajı oldukça önem taşıyor. Göz makyajınızı çekik yapmanızı öneriyor makyaj artistleri. Bunu da göz kalemi/eyeliner ile yapabilirsiniz. Make Up For Ever Artist Liner hem gözün üstüne hem altına uygulamak için rahat bir üründür. Göz şeklinizi istediğiniz kadar kalkık ve çekik gösterebilirsiniz.

Eyeliner'dan sonra mutlaka maskara uygulayın, Make Up For Ever Smoky Stretch ile kirpiklerinize hacim ve uzunluk katın.

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ