Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GUA SHA İLE BOYUN AĞRISINI GİDERMEK MÜMKÜN MÜ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
THE TIGER EYE GUA SHA
AURELIA GENÈVE
Kalp Şekilli Gua Sha Taşı – Kaplangözü
1.190,00 TL
THE ROSE QUARTZ WING GUA SHA
AURELIA GENÈVE
Melek Kanadı Gua Sha Taşı - Pembe Kuvars
990,00 TL
STAINLESS STEEL GUA SHA
AURELIA GENÈVE
Paslanmaz Gua Sha - Çelik
1.190,00 TL
BLACK BIAN STONE BUTTERFLY SHAPED GUA SHA
AURELIA GENÈVE
Kelebek Gua Sha Taşı - Siyah Bien
990,00 TL
AMETHYST GUA SHA CRYSTAL - HEART
AURELIA GENÈVE
Kalp Şekilli Gua Sha Taşı – Ametist
1.090,00 TL
ROSE QUARTZ GUA SHA CRYSTAL - HEART
AURELIA GENÈVE
Kalp Şekilli Gua Sha Taşı - Pembe Kuvars
890,00 TL

Gua Sha Masaj Taşları

GUA SHA İLE BOYUN AĞRISINI GİDERMEK MÜMKÜN MÜ?

 • Mayıs 05, 2023

Eğer boyu ağrılarından şikayetçiyseniz ve henüz etkili bir tedavi yöntemi bulamadıysanız, bir de gua sha masajını denemeye ne dersiniz?

Söz konusu cilt bakımı ve güzelliği olduğunda gua sha’ların önemli bir yere sahip olduğunu biliyoruz. Kırışıklıkları ve sarkmaları önlüyor, göz altı torbalarına meydan okuyor ve cildin daha gergin olmasına yardım ediyor. Peki, mucizeleri sadece bununla sınırlı olabilir mi? Yoksa vücudun başka bölgelerinde de ihtiyaçlara cevap verebilecek özelliklere sahip mi? Vücutta gua sha ile tedavi edilebilen en yaygın durumlar ve semptomlar şöyle;
•    Sırt ağrısı
•    Omuz ve boyundaki gerginlik
•    Karpal tünel Sendromu
•    Zayıf dolaşım

Bizim inceleme altına alacağımız madde ise boyun ağrısı… Günümüzde çoğumuz bilgisayarlarımızın başında saatler geçiyoruz. Bununla birlikte günlük hayatımızdaki kronik stres de çoğu zaman yüzümüze, omuzlarımıza ve boyun bölgemize yerleşerek kendini gösteriyor. Gerginliği azaltan, dolaşımı hızlandıran ve lenfatik drenajı teşvik eden yetenekleri sayesinde gua sha taşı boyun ağrılarından muzdarip olduğumuzda da devreye sokabileceğimiz bir mucize aslında.

Gua Sha ile boyun ağrıları nasıl giderilir?
Gün içinde gerilen omuz ve boyun kaslarını gua sha masajıyla gevşetmeyi deneyebilirsiniz. Düzenli olarak gua sha kullanımı ile omuzlarınızı ve boynunuzu esnetmekle birlikte, genel duruşunuzda iyileşme ve kambur durma eğiliminde azalma da gözlemleyebilirsiniz. 

- Tıpkı cildinizde olduğu gibi boynunuza da gua sha ile masaj yapmadan önce cildinizi nemlendirmeniz, taşın daha rahat hareket etmesi ve cildinizi tahriş etmemesi için önemli. Burada ise ağrıları hafifletme özelliğine sahip okaliptüs yağı, nane yağı, biberiye yağı, lavanta yağı, portakal yağı ya da bunları içeren kremler kullanabilirsiniz. 

- Ardından kalp şekilli, melek kanadı, kelebek ya da paslanmaz çelik gua sha taşının boynuna oturacak girintili kısmıyla hafifçe ve yukarı yönlü olacak şekilde omuzlardan boynunuza doğru masaj yapın. 

- Boynunuzun iyice rahatlayabilmesi için en az 5 dakika bu işlemi tekrarlayın. Cildinizin tahriş olmaması için yavaş hareket etmeye özen gösterin.

Sonuç olarak, Gua sha taşlarının sadece bir yüz bakımından daha fazlası olduğunu vurgulamamız gerek. Vücudunuz için son derece rahatlatıcı bir tedavi sunuyor ve onu günlük bakım rutininize dahil etmeniz cildinizde ve vücudunuzda büyük farklar yaratacak.
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ