;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÜNEŞ KREMİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Güneş

GÜNEŞ KREMİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

 • Temmuz 03, 2020

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için cildinize en uygun koruyucuyu seçmeniz gerek. En iyi krem dahi olsa eğer size uygun değilse faydasını göremezsiniz. Peki, güneş kremi alırken nelere dikkat etmelisiniz?

 

1) Eğer hassas bir cilde sahipseniz, mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremler tercih etmelisiniz. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak için yüz, boyun ve dekolte bölgenize yüksek filtreye sahip güneş koruyucu kremler sürmeyi ihmal etmeyin. 

 

2) Eğer çok açık tenliyseniz güneşe ilk çıktığınızda SPF30 ya da güneşe karşı fazla hassasiyetiniz varsa SPF50 kullanmalısınız. Sonradan SPF’yi yavaş yavaş azaltabilirsiniz.

 

 

3) Güneş kremleri yüz, yüz ve vücut olarak ikiye ayrılabilir. Yüz için olanlar krem formda, vücut için olanlar losyon formunda olur genelde. Vücut için olanları yüzünüze kullanmamalı ve yüzünüze sadece bu bölge için olan kremleri kullanmalısınız.

Ama üzerinde ‘yüz ve vücut için’ yazıyorsa bu tarz ürünleri hem yüzünüze hem vücudunuza kullanabilirsiniz elbette. 

 

4) Dudaklar ve göz çevresi için de özel tasarlanmış güneş kremlerini kullansanız iyi olur. Bu bölgeler korunmaya en ihtiyaç duyulan yerlerin başında gelir. Çok hassas ve güneşin zararlı ışınlarına karşı hedef konumunda bölgelerdir.

 

Öneri: Vücudun benzersiz hassasiyette olan narin dudak bölgesi için geliştirilmiş güneş koruyucu bir krem, dudaklarda nem dengesini sağlar, onları korur ve hasarları onarır. Çünkü güneşten fazla etkilenmiş dudaklarda aşırı kuruluk, tahriş, uçuk gibi hoş olmayan problemler görülebilir. Bunun için Shiseido Sun Protection Lip Treatment SPF20, dudakları korur, onarır ve besler. 

 

 

5) Cildiniz yağlı ve karma ise losyon formda güneş koruyucuları, kuru bir cildiniz varsa krem formdakileri tercih edebilirsiniz.

 

6) Eğer sporla ilgileniyorsanız ve sık sık suya girip çıkıyorsanız, suya ve tere dayanıklı güneş kremlerini tercih edebilirsiniz. Shiseido Wet Force serisi bu açıdan size uygun olur.

 

7) Çocuklarınız için çok yüksek SPF’ye sahip olan çocuklar için tasarlanmış güneş kremlerini kullanmalısınız. Shiseido'nun çocuklar ve hassas ciltliler için ürettiği Wet Force Expert Sun Protection SPF50, göz yakmaz, kum yapışmaz ve hem vücut hem yüz içindir.


Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ