Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÜNEŞTEN KORUNURKEN EN SIK YAPILAN 5 HATA
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişk

Güneş

GÜNEŞTEN KORUNURKEN EN SIK YAPILAN 5 HATA

 • Temmuz 07, 2020

 

Güneşten korunmaya çalışırken yaptığımız hatalar yüzünden zararlı ışınlara maruz kalıyoruz. O halde hatalarımızı öğrenelim ve kendimizi en iyi şekilde koruyalım.


1) Yeterince krem uygulamamak

Güneş kreminin yararını görmek istiyorsanız tüm vücudunuza ürünü yedirerek sürmeniz gerekiyor. Ve hiçbir bölgeyi atlamadan...

Güneş kremini az sürdüğünüzde terleyerek ve suya girerek neredeyse tamamını vücudunuzdan atmış oluyorsunuz. Kreminiz her ne kadar suya dayanıklı da olsa sık sık yeniden sürmeniz gerekir.

Öneri: Shiseido Wet Force serisine ait krem ve losyonlar ile hem yüzünüzü hem vücudunuzu en iyi şekilde korursunuz. Bu serinin özelliği suda daha da güçlenerek güneşten koruma özelliğinin artması ve denizde 8 saat bile kalsanız güneş yanığına maruz kalmayacak olmanız... Suya girildikten sonra koruma özelliğini neredeyse kaybeden çoğu güneş kreminin tersine; Wet Force ürünleri deniz/havuz suyu ve terin yapısında bulunan minerallerle reaksiyona giren moleküller içeriyor. Böylece ciltte etkisi gitgide güçlenen UV koruması ortaya çıkıyor. 


2) Yanlış ürün uygulamak

Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için cildinize en uygun koruyucuyu seçmeniz gerek. En iyi krem dahi olsa eğer size uygun değilse faydasını göremezsiniz. Günümüzde her türlü koruma faktörü ve yüz, vücut, dudaklar ve göz çevresi için ayrı koruyucu krem bulunmaktadır. Vücut için olanları yüzünüze kullanmamalı ve yüzünüze sadece bu bölge için olan kremleri kullanmalısınız.

Eğer çok açık tenliyseniz güneşe ilk çıktığınızda SPF30 ya da güneşe karşı fazla hassasiyetiniz varsa SPF50 kullanmalısınız. Güneş ışınlarının zararını en aza indirgemek için mutlaka cilt rengi ve tipine göre güneş kremi almalısınız.


Vücudun benzersiz hassasiyette olan narin dudak bölgesi için geliştirilmiş güneş koruyucu bir krem, dudaklarda nem dengesini sağlar, onları korur ve hasarları onarır. Çünkü güneşten fazla etkilenmiş dudaklarda aşırı kuruluk, tahriş, uçuk gibi hoş olmayan problemler görülebilir. Bunun için Shiseido Sun Protection Lip Treatment SPF20dudakları korur, onarır ve besler.

3) Sprey krem kullanmamak

Spreyler, kremi en ulaşılmaz bölgelere bile uygulayabilme imkanı sağlar. Ayrıca çok yönlü sprey ürünleri saça, vücuda ve yüze kullanabilirsiniz. Çünkü saçlar da güneş ışınlarının zararını fazlasıyla çekerler. Kuruluk ve yıpranma en önemli belirtidir. Shiseido Sun Protection Oil-Free Spray SPF15, UVA/UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı saçları korur. 

Aynı zamanda yüz ve vücut için de kullanılabilir. Nemlendirir, besler ve onarır. İçeriğindeki gül çayı yaprağı özü, UV ışınları gibi zararlı dış etkenlerin neden olduğu oksitlenme ve DNA hasarının önlenmesine yardımcı olur.

 

4) Günlük hayatta koruyucu ürün kullanmamak

Camlar güneş ışınlarının cildini etkilemesine engel olmaz. O nedenle özellikle araba kullanırken güneş korumalı kreminizi başta yüzünüz olmak üzere her yerinize sürmelisiniz. Şehir hayatında günlük hayatta da mutlaka SPF’li koruyucunuzu sürmeyi ihmal etmemelisiniz. . 

Ayrıca SPF korumalı güneş makyaj ürünleri de mükemmel bir seçim olur. Örneğin, Shiseido Sun Protection Liquid Foundation SPF30, UV ışınlarına karşı cildi koruyan, yağa, suya, tere dayanıklı likit fondötendir. Bunun stik ve kompakt fondöten çeşidi de vardır.

5) Kıyafetlere güvenmek

İnce, beyaz bir tişört bile sizi güneşin zararlı ışınlarından korumaya yetmez. İnce bluzların ve elbiselerin kapattığı bölgelere bile güneş kreminizi sürmeyi ihmal etmeyin. Shiseido Urban Environment UV Protection Cream SPF30, UV ışınları, kuruluk ve hava kirliliği gibi etkenlerden cildi korurken nemlendiren, şehir hayatı için hafif günlük güneş kremidir. Yüz ve vücuda kullanılabilir.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ