Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KABUKİ FIRÇALARI DİĞER FIRÇALARDAN AYIRAN 5 ÖZELLİK
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Fırçalar

KABUKİ FIRÇALARI DİĞER FIRÇALARDAN AYIRAN 5 ÖZELLİK

 • Temmuz 02, 2020

 

Dünyanın en meşhur makyaj fırçası serisi Nars kabukileri mutlaka duymuşsunuzdur. Makyaj artistlerinin vazgeçilmezi kabukilerin diğer fırçalardan ayrılan özelliklerine göz gezdirelim mi?
 

Kabuki adı, Japon drama tiyatrosundan geliyor. Tiyatroda aktörler yüzlerine “Keshō” adı verilen çok ağır bir makyaj uygulamak zorundalardı. İşte bu yüzlerini tamamen ve kalın şekilde kaplayan beyaz pirinç pudrayı sürmek için kabuki adı verilen fırça kullanırlardı. Kabukinin de çıkış noktası budur: Yüzde özellikle toz pudra kullanımı için tasarlanmıştır. Daha sonra yüze gölge ve kontür yapmak için olanı, allık sürmek için olanı ve far için olanı da üretilmiştir.
 

Hem uygulama kolaylığı açısından hem de istenilen etkiyi tam ve hızlı verdiğinden dünyanın en iyi makyaj fırçalarıdır. Kabukilerin salt özelliği kökeni değil elbette. Onların diğer fırçalardan ayrılan tam 5 özelliği var. Bu farklara geçmeden önce kabuki hakkında en ünlü makyaj artistleri ne diyor, bakalım:
 

 

“Makyaj dünyasının son yıllardaki yükselen trendi kesinlikle kabuki fırçalar. Ama ben ilk çıktığı günden bu yana makyajlarımda kabuki fırçaları kullanıyorum. Çünkü yoğun ve yumuşak kılları ile ürünü cilde tam olarak yediriyorlar üstelik makyaja çok doğal bir görünüm veriyorlar. Bir makyaj artisti olarak fırçadan daha fazla ne isteyebilirim ki?” – Hamiyet Akpınar
 

“Yachiyo ve Ita olmadan makyaj çantam eksik kalır. Onlarla makyaj yapmaya o kadar alıştım ki, bu konforu başka bir fırça ile elde edeceğimi sanmıyorum. Bence bir makyaj artistinin olmazsa olmazı bu fırçalardır, ben bunu hep söylüyorum.” –Erkan Uluç

 

Kim Kardashian'ın makyajı Nars kabuki fırçalarla yapılıyor!

 

Kim Kardashian'ın makyaj artisti Mario Dedivanoviç de, özellikle Ita ve Yachiyo'yu yanından ayırmayanlardan. Mario, Kim'in kontür makyajında mutlaka Ita'yı kullandığını söylüyor. Allık sürmek içinse Yachiyo'dan başkasını düşünemiyorum diyor. Kim Kardashian'da Mario'da gördükten sonra bu kabuki serisinin tümünü makyaj çantasına dahil etmiş. Makyajın kendi yaptığı zamanlarda sadece kabukileri kullanıyormuş.


 

 

Kabuki fırçaların diğer fırçalardan ayrılan 5 özelliği

 

1) Kabukiler özel bir teknikler dikiliyorlar. Bu fırçaların en önemli özelliği en iyi cins kıllardan yapılıyor olması. Şekillendirilirken kesme işlemi olmadan fırçaya tüm kıllar monte ediliyor ve elle tek tek alttan çekerek şekil elde ediliyor böylece fırçalar yumuşaklığını koruyor. 

 

2) Kabuki fırçalar yapı gereği daha sık kıllara sahiptir. Ayrıca sadece sentetik olanları değil at kılı ya da keçi kılı gibi doğal hayvan kıllarından üretilenleri de bulunur.

 

3) Bu fırçalar yüze çok doğal bir şekilde uygulama yapmayı sağlarlar. Hatta yüze en doğal uygulamayı yapan fırçalardır diyebiliriz.

 

4) Kabukilerin en önemli özelliklerinden biri, ürünü ziyan etmemeleridir. Gerektiği miktarda ürünü fırçasına alır ve yüze sadece gerektiği kadar uygular. 

 

5) Günümüzde tüm profesyonel makyaj artislerinin çantasının baş tacı, kabuki fırçalar olmasının bir başka sebebi de uzun ömürlü ve sağlam fırçalar olmasıdır. Kıl dökmez ve bozulmazlar. Yıllarca güvenle kullanabilirsiniz.

 

ÇOK YÖNLÜ VE ÇOK ÖZEL BİR FIRÇA: NARS YACHIYO KABUKI! TIKLAYIN!
 

EN İYİ KONTÜR FIRÇALARI HANGİLERİ? TIKLAYIN!
 

EFSANEVİ NARS ITA BRUSH İLE NELER YAPABİLİRSİNİZ? TIKLAYIN!

 

En iyi satan 5 kabuki fırça

 

1) Nars Yachiyo Kabuki FırçaYüzün her yerinde kullanılabilir. Allık, pudra, aydınlatıcı sürmek ve kontür yapmak için... Ne isterseniz. Dünyada en çok satan fırçalardan biri. Profesyonellerin de gözdesi.

2) Nars Ita Kabuki Fırça: Kontür yapmak için en ideal fırça. Yüz hatlarını vurgulamak için Kim Kardashian da bu fırçayı kullanıyor. Kim Kardashian kontürü o yüzden mi bu kadar meşhur oldu dersiniz?

3) Make Up For Ever Pro Bronze Fusion Kabuki Fırça #136Bronz pudra kullanımı için özel olarak tasarlanmıştır. Pudrayı iz bırakmadan mükemmel şekilde uygular. Make Up For Ever Pro Bronze Fusion bronz pudra ile birlikte tasarlanmıştır. Fakat tüm bronz pudra uygulamaları için eşsiz bir fırçadır.

4) Make Up For Ever Powder Flat Kabuki #132Ünlü vlogger Duygu Özaslan'ın en sevdiği fırçalardan biri. Duygu bu fırçayı özellikle elmacık kemiklerini vurgulamak için kullanıyor. Bizce de kontür yapmak için harika bir fırça! Duygu'nun fırçayı nasıl kullandığını görmek için TIKLAYIN, videomuzu izleyin!

5) Nars Kudaki Kabuki FırçaGöz makyajında gölge oyunları, efekt ve derinlik yaratmak için enfes bir fırça. Kabukiler arasında bir klasik. Makyaj artistleri hassas uygulamalar için özellikle çekim gibi, bu fırçayı tercih ediyor. 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ