;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PAYLAŞ

Makyaj

KREM ALLIK NASIL SÜRÜLÜR?

 • Temmuz 03, 2020

Pudra dokulu allıkları kullanmaya daha çok meyilimiz olduğu bir gerçek. Bu yüzden krem allıklara biraz haksızlık yapıldığını düşündük ve makyaj çantanızda onlara yer açmanız için bu yazıyı hazırladık. 
 

Krem allıkları 2 farklı şekilde kullanabileceğinizi biliyor musunuz? Birincisi, yüze canlı ve taze bir ifade vermek için; diğeri de yüzü boyutlandırmak için. Her iki uygulamada krem allığın tercih edilmesinin sebebi, satenimsi yapılarından dolayı cilt ile bütünleşip doğal durmaları. Üstelik bu allıkları ruj olarak dudaklarınızda da kullanabilirsiniz. Makyajı tamamlamak için ne harika bir yol! Üstelik bir de aceleniz varsa? Tatildeyseniz? Trafikte ya da çok acil bir toplantıya yetişmek üzereyseniz? Haksız mıyız?
 Yüze boyut vermek için

 

Yüzü boyutlandırmak için krem allık kullanacaksanız, hafif koyu ve kahverengimsi bir renk tercih edin. Örneğin Make Up For Ever HD Blush 335 Fawn gibi. Çünkü bu renk doğal gölge rengidir ve elmacık kemiklerini çok güzel vurgular. 
 

Kontür yaparken açılı fırça kullanmak en iyi sonucu verir. Make Up For Ever Double-Ended Sculpting Brush #158 bu iş için idealdir. 


Fırçaya ürünü alıp tam elmacık kemiğinin altından, hafifçe yan çizerek, yüzün ön kısmına doğru tek hareketle allığı uygulayın. Sonra rengi çok hafif şekilde ve dağıtmadan yayın. Doğal bir görünüm için alına, şakaklara, çeneye fırçayı yumuşak hareketlerle gezdirin.
  
Canlı ve doğal bir görünüm için

 

Krem allık ile yüze taze bir görüntü vermek istiyorsanız, canlı bir ton seçmelisiniz. Make Up For Ever HD Blush 410 Coral gibi. Bunu da küt uçlu bir fırça ile uygulamalısınız. Make Up For Ever Flat Blush #146 uygulama için en idealidir. 
 

Fırçaya ürünü az miktarda alıp elmacık kemiğinin üzerine rengi oturtun. Allığın etrafını hafifçe dağıtın, en yoğun renk kısmını olduğu gibi bırakın. Degradeli bir uygulama yapın. Eğer gerekli görürseniz biraz daha renk uygularsınız üstüne. Ama doğallık için önce çok az renk uygulamak daha iyi olur. Fırça istemezseniz, allığın yerini belirleyip parmaklarınızla da ürünü yayabilirsiniz. 
 

Ne dersiniz? Krem allık edinmek için birkaç sebebiniz oldu mu artık?
 

Profesyonel makyaj artisti Burcu Gözde, HD krem allık uygulamasını detaylı olarak videoda anlatıyor, izleyin!

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ