Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
SELENA GOMEZ’İN MASUM GÜZELLİĞİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
2.240,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL

Ünlülerin Cilt Bakımı

SELENA GOMEZ’İN MASUM GÜZELLİĞİ

 • Temmuz 01, 2020

SELENA GOMEZ’İN MASUM GÜZELLİĞİ

 

Disney prensesi olarak tanınmasından sonra 2015'in yükselen güzellik yıldızları arasına giren Selena Gomez, 2016 yılının daha ilk aylarından ünvanının hakkını verdi. Vanity Fair'in düzenlediği Oscar partisinde Selena, nude ve metalik birlikteliği, smokey göz makyajıyla geceye imzasını attı. Bu andan itibaren, Gomez’in makyaj sırları radarımıza takıldı ve merak ettiklerimizi araştırdık. Genç yıldız gibi makyaj yapmak istiyorsanız, bu yazıyı okumanın tam sırası!
 

Esmer yıldız Selena Gomez’in en dikkat çeken özelliği genelde minimal görünümü tercih etmesi. Özel gecelerde koyu dudak veya koyu göz makyajını tercih etmesi haricinde genelde toprak tonlarını kullanmayı seviyor. Yaşının verdiği gençliği ve doğallığı ağır ürünlerle örtmek yerine, her zaman taze görünümlü bir makyajdan yana... Bu da makyajına yön veren en önemli unsur.

 

 

Satenimsi bir cilt

 

Gomez, tende ince ve aydınlık bitişli ürünleri seviyor. Cildine nefes aldıran, taze ve canlı cilt görünümü yaratan ürünler tercihi. Nars Sheer Glow fondöten veya Nars Velvet Matte Skin Tint renkli nemlendirici ile bu görünümü yakalamak mümkün. Çünkü ışıklı cilt seviyor. Bu ürünler cildin gençliğini ve canlılığını kapatmayan, tersine daha da taze bir cilt görünümü yaratan ürünler.

 

Aydınlık göz çevresi

 

Göz çevresine ve aydınlatılması gereken yerlere Nars Radiant Creamy Concealer gibi bir kapatıcı uygulanıyor. Bu kapatıcının kremsi yapısı, cilt ile eşsiz bir uyum yakalıyor. Hem kapatıyor, hem aydınlatıyor. Gomez, esmer olduğundan göz çevresi biraz daha koyu ve o yüzden bu bölgeyi aydınlık göstermek çok önemli. 

 

Kontür, odak noktası!

 

Burun kanatlarına, elmacık kemiklerinin altına kontür yapılıyor. Kontürü çok seviyor çünkü yuvarlak ve etli bir yüz yapısına sahip. Kontür sayesinde yüzünü daha dar ve biçimli gösteriyor. Make Up For Ever Sculpting Kit ile siz de yüzünüze kontür yapıp aynı zamanda aydınlatıp highlight da uygulayabilirsiniz. Sonra paletteki canlı rengi allık olarak kullanabilirsiniz. 
 


 

 

Dumanlı göz makyajı

 

Güzel yıldız hem günlük hayatta hem de tv programları veya özel gecelerde smokey göz makyajından şaşmıyor. Bu makyaj genç stara çok yakışıyor. Size de bu göz makyajının pratik bir yolunu önerelim: Make Up For Ever Aqua Eyes mat siyah kalemi gelişigüzel gözünüzün üstüne sürün. Netlik olmasın, düzgün olmasına gerek yok. Gözünüzün bittiği noktada, ne kadar çekik bir görünüm istiyorsanız kalemi o kadar yukarı doğru uzatın.

 

Kalem ile işiniz bitince Make Up For Ever Blending Brush #218 ile kalemi degradeli olarak dağıtın. Bunun yoğunluğu size bağlı. İstediğiniz dumanlı görünüme ulaşıncaya kadar fırçayı dağıtın. Sıra geldi alt kirpik diplerine... Kalemi göz içinden dışına doğru çapraz şekilde sürün. Yine fırça ile dağıtın. Son olarak, göz pınarlarına uçuk pembe bir kalem ile aydınlık verin. Nars Audacious maskara sürüp makyajınızı bitirin.

 

Kaşlara gelince... Selena Gomez’in koyu renk biçimli kaşları her zaman dikkat çekicidir. Siz de kaşlarınızı Make Up For Ever Pro Sculpting Brow, 3’ü 1 arada kaş şekilendirme kalemi ile vurgulayabilirsiniz. Bu kalem, 3’ü 1 arada kaş şekilendirme kalemidir: Renk, kontür, highlight yapmaya yarar. -Mumsu ve kuru yapısı kaş kıllarının arasını doldurur.

 

 

Çekici dudaklar

 

Selena Gomez genelde somon/şeftali tonlarında rujları seviyor. Nars Audacious Catherine gibi... Koyu renklerde ise Nars Audacious Ingrid gibi koyu bordoları tercih ediyor.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ