;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TREND: STROBING MAKYAJ NARS İLE BAMBAŞKA!
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
1.790,00 TL 1.295,00 TL
PURE RADIANT TINTED MOISTURIZER SPF 30
NARS
Cilde Parlaklık Veren -Yağsız- Renkli Nemlendirici SPF30
1.680,00 TL 1.395,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.180,00 TL

Fondöten

TREND: STROBING MAKYAJ NARS İLE BAMBAŞKA!

 • Temmuz 18, 2020

Islak görünümlü makyajın daha güçlü göründüğü ama bir o kadar da doğal bir karaktere büründüğü makyaja ‘Strobing’ dendiğini artık hepimiz biliyoruz. Peki, Nars ürünleri ile strobing makyaj nasıl yapılır?

 

Strobing makyaj Nars ile kesinlikle çok başka! Neden bambaşka biliyor musunuz? Çünkü birçok aydınlatıcı ilk olarak Nars’ta yaratıldı ve hiçbir markada olmayan aydınlatıcılar bu markada var. Nars için aslında adeta bu trendin yaratıcısı diyebiliriz!

 

 

Strobing yüzümüzde ışığın doğal olarak vurduğu alanları aydınlatıcı yardımı ile güçlendirerek daha natürel, daha nemli ve daha aydınlık bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan tekniğin adı. Bu makyajı her cilt tipi deneyebilir ama yağlı ve karma ciltliler makyaja başlamadan önce mutlaka yağ dengeleyici bir baz kullanmalılar ki kısa sürede kontrolsüz parlamayı önlesinler. Peki, aydınlatıcıların başrolde olduğu bu makyajı ‘aydınlatıcıların efendisi’ Nars ile denersek nasıl olur? 

 

Nars ürünleri ile strobing makyaj nasıl yapılır?

 

1. Makyaja başlarken Pore Refining Primer’ı cildinize baz olarak sürün. Bu baz yağ içermez. Kusursuz bir cilt oluşturmak için gözeneklerin görünümünü iyileştirir, cildi matlaştırır. Bu ürünü kullanırlarsa yağlı ciltlilerde strobing makyajı gönül rahatlığıyla yapabilirler. Çünkü matlaştırıcı baz sayesinde ciltleri kısa süre sonra istemsiz şekilde parlamamış olacak. Baz kullanmadan strobing tekniğini uygularlarsa yüzleri yağlıymış gibi çok parlayabilir ve bu da hoş bir görüntü yaratmaz. 

 

2. Sheer Glow Foundation ile cildinize doğal bir pürüzsüzlük verin. Saten bitişli bu fondöten, cildinize aydınlık bir görünüm katacaktır. Fondöten yerine daha hafif bir bitiş isterseniz Pure Radiant Tinted Moisturizer tercih edebilirsiniz.

 

3. Göz altlarınıza kapatıcı olarak Radiant Creamy Concealer uygulayın. Kapatıcıyı V şeklinde uygularsanız daha doğal bir görünüm elde edersiniz. Fondöteninizle kapatıcınız bir bütün içinde olur. 

 

 

4. Fondöteni sabitlemek ve yüze genel bir aydınlık vermek için Light Reflecting Pressed Powder sürün. Bu görünmez ipeksi pudra, gün boyu ışığı dağıtmak ve yeni ışık kaynaklarına uyumlu hale getirmek için fotokromik teknolojisiyle doldurulmuştur. Nars’ın özel ışık yansıtan kompleksi, ciltte ışığın yansıtılmasını en iyi düzeye çıkarır. 

 

5. Copacabana ya da Hot Sand Illuminator’lardan seçeceğiniz biri ile cildinizi aydınlatmaya geldi sıra... . Bu ürünü kaş üstü, kaş kemiği, göz pınarları, elmacık kemiklerinin üzeri, burun kemiği üzeri, çene üzeri ve dudak üstündeki noktaya uygulayabilirsiniz. Ürünü Nars Kabuki Yachiyo fırça ile uygulayabilirsiniz.

 

Bu likit aydınlatıcılara alternatif olarak Multiple Copacabana’yı da kullanabilirsiniz. Stik şeklindeki ürün kontrollü bir uygulama sağlar. Ürünü direkt aydınlatmak istediğiniz noktalara sürüp, fırça ile dağıtabilirsiniz.

 

Ama strobing makyajda en iyi etkiyi Nars Illuminator’lar ile alırsınız. Daha satenimsi bir görünüm verirler yüze. Cildi eşsiz şekilde aydınlatırlar. Aslında aydınlatıcınızın farklı formda olması tamamen sizin seçiminize kalmış. Hangisini rahat kullanıyorsanız onu tercih edin. Nars Illuminator’ları Kullanmanın 10 Yolu yazımıza TIKLAYIN!

 

Aydınlatmak istediğiniz yerleri nasıl seçeceksiniz?

 

Işığın altında cildinize baktığınızda aydınlatmanız gereken noktaların doğal olarak da aydınlık olduğunu görebilirsiniz. Yüzünüzün neresini aydınlatacağınızı bilemediğinizde de, ışığın altına geçip cildinize bakabilirsiniz.

 

Strobing makyaj bu kadar işte! Bu ten makyajınızı hafif bir göz makyajı ile tamamlamanız daha iyi olur çünkü cildiniz ışıl ışıl parlıyor olacak. Ve bu makyajın asıl odak noktası da ten zaten, unutmayın...

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ