;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
YORGUN YÜZE MAKYAJ NASIL YAPILIR? YORGUNLUK ANINDA NASIL GİDERİLİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
PURE RADIANT TINTED MOISTURIZER SPF 30
NARS
Cilde Parlaklık Veren -Yağsız- Renkli Nemlendirici SPF30
1.790,00 TL

Makyaj Modelleri

YORGUN YÜZE MAKYAJ NASIL YAPILIR? YORGUNLUK ANINDA NASIL GİDERİLİR?

 • Temmuz 02, 2020

Siz sordunuz, biz araştırdık; yorgunluk izlerini nasıl gizlersiniz? Bazı zamanlar çok yorgun olabiliriz. Uykusuzluktan, bir gece önce fazla eğlenmekten (!), stresten veya çok çalışmaktan bedenimiz yorgun düşer. Ayrıca bilgisayar ekranı, spot ışıkları, televizyon da gözlerimizi ve cildimizi yorar. Bu durum da hemen yüzümüze yansır. 

 

Yorgun yüzlerin en önemli belirtisi canlılığını yitirmiş ve sarı olmasıdır. Mat görünürler. Gözler yorgun bakar. Göz altlarında torbalar, halkalar veya morluklar olabilir. Kaşlar aşağı doğru inmiştir. Ne kadar sinir bozucu değil mi? Bu durumdan kaçış yoksa, en iyisi makyajla yorgunluk izlerini gizlemektir.

 

 

1) Vaktiniz varsa birkaç dakikanızı fazladan ayırıp makyajdan önce jet bir bakım yapın. Gözlerinize Shiseido’nun Pure Retinol Instant Treatment Eye Mask’ını uygulayın. Bu maske ile 15 dakikada gözleriniz aydınlanır, açılır. Yorgunluk izleri minimuma iner. Cildiniz için ise canlandırıcı ve nem verici maske uygulayıp hemen nemlendiricinizi sürün. Shiseido Future Solutions Day Time Protective Cream cildinize çok iyi gelecetir. Anında rahatladığını göreceksiniz.

 

2) Cildinizi canlı rengine kavuşturmak için renkli nemlendirici uygun olur. Nars Radiant Tinted Moisturizer, cildinize canlılığını ve ışıltısını geri verir. Cildiniz daha sağlıklı gözükür. Ayrıca yorgun ciltlere kalın fondöten uygulamak, onları daha ağırlaştırır ve daha yorgun gösterir. O yüzden özellikle cildinizin yorgun göründüğü zamanlarda ince dokulu ve ışık yansıtıcı özelliği olan ürünlere yönelin.

 

3) Eğer cildinizde kızarıklıklar görünüyorsa yeşil renkli bir kapatıcıdan yardım alın. Yeşil kırmızıyı örten bir renk olduğundan ciltteki kırmızılıklar yeşil kapatıcıyla örtülür. Göz altındaki halkaları ve morlukları kapatmak içinse nötr renklerden faydalanın. Make Up For Ever 5 Camouflage Palette, 5 renk kapatıcıdan oluşur. Yeşil, sarı, mor, kahverengi, nötr tonlar gibi... Bunlar, tüm cilt sorunlarını görünmez kılan özel pigmentasyonlu kapatıcılardır. Hem yüze, hem göz çevresine uygulandığından yüzü homojen rengine kavuşturur ve yorgunluk veren koyulukları kapatır.

 

 

4) Kapatıcıdan sonra transparan bir pudra (Nars Soft Velvet Loose Powder) ile yüzünüze kadifemsi bir doku geçip, allık rengine karar verebilirsiniz. Canlı ve taze gözükmek için pembe tonlarında allık iyi bir seçim olur. Nars Dual Intensity Blush Adoration bunun için idealdir.

 

5) Yorgun gözlere koyu renk makyaj yapılmamalıdır. Bu, onları daha da yorgun gösterir. Gözlerini daha beyaz göstermek için beyaz bir göz kalemi (Make Up For Ever 2K Matte White) çekip, maskara sürmek yeterlidir. 

 

6) Ve final kaşlar ile... Yorgun yüzlerde kaşların aşağı düştüğünü biliyor muydunuz? Onları tekrar yukarı kaldırmak için kaşlarınızı yukarı doğru tarayıp, kaş kemiğini aydınlatın. (Shiseido Sheer Eye Zone Corrector)

 

7) Yorgun yüzlerde dudaklara nemlendirici sürüldükten sonra doğal tonlarda parlatıcı veya ruj sürülür. Rujun açık renklerde olması önemlidir. Sedefli veya pırıltılı rujlar yüze canlılık verir. (Shiseido Veiled Rouge PK304)

 

MODELLERİN KULİS SIRLARI

 

Podyum kulislerinde yorgun görünen modellere makyaj yapılırken neye dikkat ediliyormuş, biliyor musunuz? Yorgun yüzlere makyaj yaparken her hareket yukarı doğru oluyormuş: Lifting etkisi!

Yorgun yüz aşağı doğru olduğundan dolayı yukarı yapılan her makyaj hareketi yorgun ifadeyi canlandırmaya yöneliktir. Bu yüzden ister fırça isterseniz parmaklarınızı kullanın, yüzünüze ne sürerseniz sürün yukarı doğru hareket edin. Bir de eyeliner’ı mutlaka yukarı doğru kuyruklu yapın. Gözlerinizi kaldırır. 

Ünlü makyaj artisti Ufuk Celep, yorgunluk izleri nasıl kapanır sorusunun cevabını videoda veriyor.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ