MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

YAZ PARFÜMLERİ NASIL OLMALI? EN İYİ YAZ PARFÜMLERİ HANGİLERİ?

Çoğumuz kışın kullandığımız parfümü yazın değiştiriyoruz. Neden? Kış kokuları ile yaz kokuları arasındaki fark nedir? Yaz parfümleri nasıl olur?

25 Ağustos 2015 Salı

Mevsimine göre giysi ve kozmetik olur da parfüm olmaz mı? Olur tabii ki. Kışın daha keskin ve baharatlı kokuları tercih ederken, havalar ısındıkça çiçeksi, hafif ve taze içerikli parfümlere yöneliyoruz. Çünkü ağır parfümler yazın sıcakla beraber daha yoğun bir hal aldığı için bazen rahatsızlık verebiliyor. Üstelik enerji veren taze kokular sayesinde sıcaktan bunaldığımız bu nemli havalarda kendimizi daha ferah ve canlı hissediyoruz.

O yüzden kokunuzu değiştirmek istiyorsanız yaz sıcağında parfümünüzü çiçeksi, enerjik, taze ve ferahlatan kokulardan seçmenizi tavsiye ederiz. 

En iyi yaz parfümleri hangileri?
Ünlülerin yaz parfümlerinden yola çıkarak, yaz için en güzel parfümleri sizin için listeledik. Bakalım kim, hangi parfümü kullanıyormuş?


Sarah Jessica Parker - Penhaligon’s Blenheim Bouquet 
Yaşayan en önemli moda ikonlarından bir olan ünlü yıldız Sarah Jessica Parker, yine kendisi gibi ikon bir parfüm kullanıyor! Penhaligon’s Blenheim Bouquet, 1902’de Marlborough Dükü tarafından özel olarak sipariş verilmiş ve daha sonra Oxfordshire’de bulunan Blenheim sarayında oturan aileden adını almıştır. Blenheim Bouquet, zamanının devrimi niteliğindendir çünkü bir turunçgil kokusu 20. yy’ın başlangıcında moda olan tek çiçekli kokuların akışına uymuyordu. Limon, misket limonu,lavanta, çam, misk ve karabiber notalarından oluşan Penhaligon’s Blenheim Bouquet, kusursuz bir klasik... Yaz için harika bir parfüm!

 Sienna Miller – Penhaligon’s Bluebell 
Sienna Miller’ın yaz parfümü Penhaligon’s Bluebell, Britanya Adaları’nın eski ormanlarının dışında nadiren bulunan çiçeklerin kokusundan elde ediliyor. Bluebell, ağaçlık bir alanda bahar sabahları ortaya çıkan tazeliğin bir portresini çiziyor adeta... Çimenler, ıslak ağaç kabuğu ve nemli yapraklar... Taze ve ferahlatıcı bir parfüm. Siklamen, yasemin, gül, turunçgil notaları içeriyor.Kate Bosworth - L’Artisan La Chasse Aux Papillons
Kate Bosworth’un yaz kokusu L`Artisan La Chasse Aux Papillons, çiçeksi ve taze bir parfüm. Portakal çiçeği özleriyle zenginleştirilen koku sıcak yaz günleri için mükemmel. Kokunun üst notalarında bergamut, ıhlamur çiçeği, pembe biber; orta notalarında portakal çiçeği, sümbülteber, yasemin, ıhlamur; dip notalarında ise sümbülteber ve ylang ylang bulunuyor.
Parfüm, sıcak ve mutlu yaz günlerine bir gönderme adeta! Bu parfüm size limon ve portakal ağaçları altında güneşte dans ediyormuşcasına hayallere daldıracak.
Kirsten Dunst - L`Artisan Premier Figuier Extreme
L`Artisan Premier Figuier Extreme, taze incir, badem sütü, sandal ağacı notalarıyla çevrili enerjik bir yaz kokusu. İncir kokusu bu parfümde o kadar baskındırki kendinizi yazın Akdeniz’de bir incir ağacı altında hissetmenizi sağlar...Kirsten Dunst bu parfüm için ‘rüyalarımın kokusu’ diyor. 
Lily Cole - Shiseido Energizing Fragrance
Dikkat çeken çizgisiyle Lily Cole, parfümde de farkını konuşturuyor. Shiseido Energizing Fragrance, doğu baharatları,karabiber ve karanfil aromasıyla sonsuz bir enerji hissettiriyor. Sıcaklarda motivasyonunuzu arttırmak için birebir!
Penelope Cruz - Shiseido Zen Eau De Parfum
Esmerlere amber kokusunun yakıştığını çok iyi bilen Penelope Cruz, yaz kokusu olarak uzun zamandır Shiseido Zen Eau De Parfum kullanıyor. Amber ve çiçek notalarıyla sarmalanmış seksi ve çekici olan koku aynı zamanda ferahlık da veriyor. Modern kadının özünü yansıtan tezatlıklarla dolu bir parfüm...

YAZ PARFÜMLERİ NASIL OLMALI? EN İYİ YAZ PARFÜMLERİ HANGİLERİ?
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
GÜNEŞ %30'A VARAN İNDİRİMLER
Kampanya Aç