MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

Cansu Dere Makyajı - GQ Dergisi

‘Anne' dizisinde hayat verdiği Zeynep Öğretmen rolü ile çok sevilen Cansu Dere, bir süre önce GQ dergisine röportaj verdi. Bu röportaj çekimi için Dere’nin muhteşem makyajını Hamiyet Akpınar yaptı.

30 Mayıs 2017 Salı

Cansu Dere Makyajı - GQ Dergisi
Cansu Dere’nin her zaman cool, duru ve klasik bir makyaj stili var. Çok beğendiğimiz güzel oyuncunun dergi çekimi için makyajını yapan Hamiyet Akpınar’a bu makyajda hangi ürünleri kullandığını sorduk.

Şeffaf bir ten

1) Cansu Dere’nin pürüzsüz ve şeffaf görünen cildi için Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF30 Medium 1 renkli nemlendirici kullanıldı. İncecik yapılı saten bitişli olan bu renkli nemlendirici, cilde doğal parlaklığı en güzel şekilde veriyor. 

Esmer tenliler için çok ideal bir kapatıcı

2) Esmer tenli olan Cansu Dere’nin göz altlarını aydınlatmak için Shiseido Stick Concealer’ın 3 numarası tercih edildi. Perfeck Stick Concealer’ın içeriğindeki Reflect and Fit Powder (yansıtıcı ve uyumlu pudra), cildin aydınlık yanını ortaya çıkarır. Bu yüzden göz çevresi daha berrak görünür. 

Dramatik gözler

3) Gözlerde Nars Duo Eyeshadow Brousse ikili far (koyu toprak-koyu menekşe) çok hafif gölge için kullanılmış. Burada asıl oyuncu, ışıltılı tekli far Nars Dual Intensity Antares. Antares parlak beyaz altın renginde ve gözlerin iç köşelerinde ve üstünde kullanılarak makyaja efekt vermeye yarıyor. Nars Velvet Eyeliner Last Frontier kahverengi göz kalemi de alt ve üst kirpik diplerinde kullanılarak bakışlara derinlik vermeye yaramış. 

Shiseido Automatic Fine Eyeliner’ın siyah rengi ile gözlerin dış köşelerine doğru kalınlaşan bir çizgi çekilmiş. Nars Audacious Maskara ile kirpiklere son dokunuş ve göz makyajı bitti!

Kontür ile kemik yapısı vurgulandı

4) Burun kanatlarına, elmacık kemiklerinin altına Nars Laguna bronz pudra ile kontür yapıldı. Kontür sadece elmacık kemiklerini kusursuz şekilde ortaya çıkarıp, kemik yapısını belirginleştirecek kadar uygulanıyor. Nars Dual Intensity Adoration’ın açık rengi ile highlight ve sıcak pembe rengi de yanaklara hafif renk vermek için kullanılmış.

Nude ruj hep favori

5) Cansu Dere nude renk rujları çok seviyor. Bu yüzden ona Nars kalem rujların en sevilenlerinden biri olan kahvemsi şeftali Biscayne Park uygulanıyor. 

Kahve tabanlı rujlar özellikle sarı alt tonlu esmerlere çok yakışıyor, aklınızda olsun diyor Hamiyet Akpınar.


Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter