Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BENSU SORAL’IN GELİN MAKYAJI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL
PURE RADIANT TINTED MOISTURIZER SPF 30
NARS
Cilde Parlaklık Veren -Yağsız- Renkli Nemlendirici SPF30
2.180,00 TL
BLUSH
NARS
Allık
1.770,00 TL

Gelin Makyajı

BENSU SORAL’IN GELİN MAKYAJI

 • Haziran 29, 2020

BENSU SORAL’IN GELİN MAKYAJI

 

Son yılların en güzel oyuncularından biri hiç şüphesiz ki Bensu Soral. Güzel oyuncu birkaç yıl önce evlendi. Her zaman dediğimiz gibi güzelliği konusunda doğuştan şanslı olmasının yanı sıra bu makyajın sahibi Selen Karabulut’a Bensu’nun gelin makyajında kullandığı ürünleri sorduk.
 

İşte karşınızda Bensu Soral’ın büyüleyici gelin makyajının kilit ürünleri:
 

 

1) Ten

 

Bensu’nun zaten kusursuz bir cildi var. Bu cilde hafif ve ince örtücülükte, ışığı yansıtan bir ten ürünü kullanmış Selen Karabulut. Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF30 renkli nemlendiricinin Groenland rengi, Bensu’nun rengi. Saten gibi bir cilt görünümü tamamen bu üründen geliyor.
Siz de fondötenin yerine renkli nemlendirici kullanabilirsiniz. Nars Pure Radiant Tinted Moisturizer SPF30, ince bir fondöten kadar kapatıcı özelliğe sahip renkli nemlendiricidir. Bu ürün cilde hem nem, hem de güzel bir parlaklık verir.

Tüyo: Bu ürünü parmaklarınızla uygulayın, ellerinizin ısısıyla cildiniz ürünü iyice yesin. Yoğunluğu bazı yerlerde artırmak için o bölgelere biraz daha fazla, bazı yerlere daha az ürün uygulayabilirsiniz. Çok homojen şekilde dağılır cilde. Parmaklarınızı göz kapaklarınızda dahi gezdirip ürünü tüm yüzünüze dağıtabilirsiniz.
 

2) Kapatıcı

 

Sıra kapatıcıda. Nars Radiant Creamy Concealer kullanılmış kapatıcı olarak göz çevresinde. Bu ürün hem kapatıcı hem aydınlatıcı özellikte bir ürün. Göz çevresine ve yüze aydınlık vermek için kullanılıyor.
Minik bir makyaj sırrı: Bu kapatıcıyı çok etkili bir aydınlık elde etmek için göz pınarına ve göz kenarına daha fazla uygulayıp, göz altına çok az uygulayın. Ayrıca T bölgenizi aydınlatmak için buralara parmaklarınızı kullanarak hafif dokunuşlarla ürünü uygulayabilirsiniz. Tabii bunun için kapatıcının her zaman 1 ya da 1,5 ton cildinizden açık olması gerekir. Bu zaten kapatıcı satın alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir noktadır.

 

3) Allık

 

Allık seçimi elbette ikonik Nars Orgasm. Bu allık kime uygulanırsa uygulansın cilde anında tazelik ve canlılık veriyor. Şeftali pembe nefis yanakların formülü!
Tüyo: Nars Orgasm allığın etkisini biraz daha artırmak isterseniz, Nars Orgasm likit aydınlatıcı ile önce yüzünüze minik birkaç dokunuş ekleyebilirsiniz. Sonra üzerine Orgasm allık uyguladığınızda hem renk hem de satenimsi parlaklık daha yoğun gözükür. Özellikle gece makyajlarında bunu deneyebilirsiniz.


4) Far

 

Bensu’nun renkli gözlerine en yakışan renklerden biri: Turuncumsu bakır far Nars Velvet Shadow Stick Belle-Ile. Bu stik farı tüm göz kapağına yayıp kirpik diplerine de eyeliner gibi koyu kahve Nars Matte Eyeshadow Coconut Grove tekli mat farı uygulamış Selen.

Tüyo: Göz renginize yakışan renklerle makyaj yaparsanız daha etkileyici bir görünüme sahip olursunuz. Yeşil gözlere belki de en en en yakışan renk ailesi mordur. Bordolar, lavanta, mürdüm ve lila tonları ve morlar, yeşil gözlerin rengini iyice vurgular, onları canlı ve parlak, çok güzel gösterir. Işıltılı far kullanacaksanız, bu bakır ve altın tonları olmalıdır. Yeşil gözlere en yakışan ışıltılar bunlardır.
Turuncu far iddialı gibi görünse de, tonlarını kullanabilirsiniz. Şeftali, kayısı, somon renklerini tercih edebilirsiniz. Yeşil gözleri aydınlık ve canlı gösterir.


5) Ruj

 

Dudaklarda ise doğal dudak rengiyle efsane bir ruj olan Nars Velvet Matte Lip Pencil Walkyrie mat kalem ruj var. Kahvemsi pembe tonlu bu nude ruj Bensu’ya mükemmel olmamış mı?

Öneri: Nars Dolce Vita kalem ruju da gelin makyajı dahil her makyajınızda tercih edebilirsiniz. Dolce Vita’nın sırrı, rengi. Aslen çilek pembesi bu ruj, ilginç bir şekilde her dudak rengine ve ten rengine yakışıyor. Dudak rengine göre kimisinde daha koyu kimisinde ise daha pembemsi duruyor. Ama herkese sanki kendi dudak rengiymiş gibi çok doğal ve çekici bir pembelik veriyor. Dudak rengi de diyebiliriz. Başka hiçbir rujda bu kadar dudak rengine yakın bir ton yok.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ