​​
Makyaj Trendi
Whatsapp
Bize Ulaşın
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ MAKYAJ ARTİSTLERİNİN SEVDİĞİ ÇOK YÖNLÜ ÜRÜNLER NELER?

TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ MAKYAJ ARTİSTLERİNİN SEVDİĞİ ÇOK YÖNLÜ ÜRÜNLER NELER?

Sizin de makyaj çantanız dolup dolup taşıyor mu? Her gün yanınızda taşımak için hafif bir makyaj çantası ve pratik ürünlere mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Ünlü makyaj artistlerinin severek kullandığı çok yönlü ürünlerin neler olduğunu öğrenelim o zaman!

11 Temmuz 2016 Pazartesi

Makyaj çantasını hafifletmek, az ve öz ürünle çok iyi görünmek, hem yerden hem vakitten tasarruf etmek için çok yönlü makyaj ürünleri arasındaki favorilerinin hangileri olduğunu ünlü makyaj artistlerine sorduk. Bakalım bu ürünler hangileri ve işin uzmanları bu ürünleri nasıl kullanıyor?ERKAN ULUÇ

“Ürünleri çok yönlü olarak kullanmayı severim. Bu hem pratiklik sağlıyor, hem de makyajda yeni denemelere yol açıyor. Bir ürünü dudakta başka, gözde başka, tende başka şekilde görebiliyorsunuz. Bu çok harika değil mi? Çok yönlü ürünler içinde açık ara favorim her zaman Nars’ın ikonik ürünü Multiple. 


Nars Multiple, aydınlatıcı, allık, ruj ve far olarak kullanılabiliyor. Cildi çok güzel aydınlatıyor çünkü içinde hafif pırıltılar var. En güzel uygulaması ise parmaklarla yapılan. Çünkü cildin sıcaklığı ile mükemmel bir şekilde dağılıyor. Ama parmakla dağıtmak istemezseniz Nars Kabuki Yachiyo Brush’ı kullanabilirsiniz.

Copacabana favorim!
Copacabana, tüm cilt tonlarına yakışan müthiş bir aydınlatıcı. Parlak inci rengiyle yüzün aydınlatmak istediğiniz her yerinde uygulayabilirsiniz: Burun, çene, yanaklar, şakaklar, elmacık kemiklerinin üzeri, göz pınarları... Göz pınarlarına aydınlık vermek için far fırçası Nars Cream Blending Brush #12 ile ürünü alıp, göz pınarlarınıza ürünü değdirin ve yumuşakça dağıtın. Aydınlık, parlak ve berrak bakışlara sahip olmak bu kadar kolay! Copacabana herkese yakışan sihirli bir renk bence. Bir de Hot Sand var, altın ışıltılı. Onu özellikle bronz tenlilere ve esmerlere çok yakıştırıyorum. Cilde sıcaklık, parıltı ve renk katıyor. Orgasm(şeftali pembe), Portofino (ışıltılı mercan), Riviera (pembe) renklerini ise allık, ruj ve far olarak kullanabiliyorum. Şeftali ve pembe tonları makyajda yüzün her yerinde kullanılabilir. Tek ürünle tüm makyaj için Nars Multiple gerçekten eşsiz! Çantanıza bunlardan birini atın; gündüzden geceye veya hazırlıksız yakalandığınız durumlarda sadece birkaç dakikada makyajınızı yapabilirsiniz. 


Yüze ve vücuda: Pırıltılı çok amaçlı toz pudra!

Bir de Make Up For Ever Shine On Powder pırıltılı çok amaçlı toz pudrayı yüze ve vücuda uygulanabildiği için seviyorum. Omuzlara ve dekolteye uygulanabilir. Özellikle bronz tenli ciltleri öne çıkarmak, açık tenli ciltlerin ise sağlıklı ışıltısını belirginleştirmek konusunda etkili bir ürün. Koyu renklerini açık tenli ciltler allık olarak kullanılabilir. Açık rengini ise yüzünüzün belirli kısımlarını aydınlatmak için kullanabilirsiniz. Ürünü yüzde uygularken Make Up For Ever Highlighter Brush #142, vücuda uygularken ise pudra ponponu kullanabilirsiniz.”
HAMİYET AKPINAR

“Makyajda çok yönlü ürünler bence hem biz profesyoneller için hem de günlük hayatta her gün makyaj yapmak zorunda olanlar için çok ideal. Makyaja vakit ayırmakta problem yaşayanlar için hayat kurtarıcı. Ben de seyahate çıkacağım zaman makyaj çantama böyle ürünler atıyorum, böylece 2-3 ürün tüm seyahat boyunca bana yetiyor.

HD krem allıkları kullanmayı seviyorum çünkü HD krem allıkların içerisinde ışıltı ve sim bulunmuyor. Parlak olmayan ama mat da olmayan gayet doğal bir bitiş sağlıyor. Bu yüzden sadece yanaklara değil, dudaklara ve gözlere de uyguluyorum. Hem ucun süre kalıcı hem de aydınlık bir bitişi var. Krem formu göz korkutmasın, her cilt tipi kullanabiliyor. Yüze çok sağlıklı bir ifade veriyor. Özellikle yorgun ve uykusuzsanız bu krem allık ile bir anda tazelenebilirsiniz. O kadar çeşitli ve güzel renkleri var ki, bence hepsi kullanışlı.

Ürünü allık olarak kullanacaksanız Make Up For Ever Flat Blush #146 gibi bir fırçayla cildinize rahatça uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü boyutlandırmak için koyu renklerini kullanabilirsiniz. Örneğin HD Blush 335 Fawn gibi. Çünkü bu renk doğal gölge rengidir (açık kahverengi) ve elmacık kemiklerini çok güzel vurgular. Make Up For Ever Double-Ended Sculpting Brush #158 fırça bu iş için idealdir. Fırçaya ürünü alıp tam elmacık kemiğinin altından, hafifçe yan çizerek, yüzün ön kısmına doğru tek hareketle allığı uygulayın. Sonra rengi çok hafif şekilde ve dağıtmadan yayın. Doğal bir görünüm için alına, şakaklara, çeneye fırçayı yumuşak hareketlerle gezdirin. Ürünü, far ve ruj olarak kullanmak isterseniz parmaklarınızla ürünü uygulamanızı tavsiye ederim."

Nars Multiple ve Matte Multiple’ları eskiden beri sıklıkla kullanırım. Multiple’ın mat versiyonu olan Matte Multiple da en az onun kadar çok yönlü kullanım özelliğine sahip. Siz de bu stikleri allık, far ve ruj olarak kullanabilirsiniz. Altai (pembemsi bronz), Vientiane (bakır bronz), Cappadoce (altın pırıltılı bronz) tonları yüze kontür yapmak için mükemmeldir. Mat yapılı olduğundan stik kontür gibi kullanabilir, elmacık kemiklerinizi vurgulayabilirsiniz. 

Bu mat stiklerin en önemli özelliği bence kuru ve ıslak kullanabilmeleri. Kuru uygulamada stik’i doğrudan yanaklara ve dudaklara sürüp, parmak uçlarınız veya fırça ile dağıtabilirsiniz. Nars Kabuki Yachiyo fırça ile mükemmel uygulama yapabilirsiniz. Islak uygulamada ise nemli parmak uçlarınızla ürünü cilde uygularsanız daha saten bitişli bir görünüm yakalarsınız.”

FEZİ ALTUN

"Çekim makyajlarında çok yönlü ürünlerle farklı uygulamalar yapmayı seviyorum. Farklı dokular modern görünümler yaratıyor bence. Göz makyajı bu tür oynamalara izin veren en güzel yer.

Bu ürünü eyeliner gibi kullanabilir ya da far olarak uygulayabilirsiniz. Jel yapısı var ve hızlı bir şekilde kuruyor. Çok uzun süre kalıcı olması da mükemmel bir avantaj. Nars Angled Eyeliner Brush ile kusursuz bir eyeliner çekebilirsiniz.

Porto Venere bej pembe rengini gözlerde baz olarak kullanmayı seviyorum. Aydınlık ve berrak bir etki yaratıyor. Mesopotamia (koyu kahve) ve Black Valley (siyah) renkleri de favori eyeliner renklerim. Çok zengin pigmente sahipler o yüzden gözlerde çok güzel duruyorlar. Bu ürün gerçekten efsane! Aqua Cream uzun süre kalıcı ve suya dayanıklı bir krem. Sedef pigment içeriği oldukça yoğun, çok güzel renk veriyor. 22 rengi bulunan bu kremin 16 rengi far ve allık, 6 rengi de ruj ve allık olarak kullanılıyor. Üstelik renkleri karıştırıp da kullanabilirsiniz. Aqua Cream’i parmak uçlarınızla ya da herhangi bir fırçayla uygulayabilirsiniz ama dudaklarınızda ya da yanaklarınızda kullanmadan önce buraları nemlendirin. Hızlı kuruduğu için kat kat uygulama yapmayın…”HD KREM ALLIK İLE PRATİK UYGULAMA NASIL YAPILIR? - BURCU GÖZDE
24.01.2016
HD KREM ALLIK İLE PRATİK UYGULAMA NASIL YAPILIR? - BURCU GÖZDE
En Çok Satanlar
İndirimli Ürünler