Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
ALLIK UYGULAMA TEKNİKLERİ NELERDİR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
BLUSH
NARS
Allık
1.770,00 TL
#16 BLUSH BRUSH
NARS
Allık Fırçası #16
1.850,00 TL
BLUSH
NARS
Allık
1.770,00 TL
BLUSH
NARS
Allık
1.770,00 TL
BLUSH
NARS
Allık
1.770,00 TL

Allık

ALLIK UYGULAMA TEKNİKLERİ NELERDİR?

 • Haziran 29, 2020

Yüze renk ve canlılık katmanın en kolay yolu şüphesiz allık kullanmaktan geçiyor. “Allık nasıl sürülür?” sorusunun ise birbirinden farklı cevabı var. Çünkü bu cevapları belirleyen etken, sizin yüz şekliniz. Yuvarlak bir yüze mi, yoksa kemikli bir yüze mi sahipsiniz? Yüzünüzü daha dar yahut daha uzun mu göstermek istiyorsunuz? Kendinize yakışan renkte, uygun fırçayla ve doğru teknikle uygulanmış bir allık, yüzünüzde mucizeler yaratacaktır!

Kendine uygun allık rengini bul!

Yanaklara allık sürmenin en temel nedeni, sağlıklı ve canlı görünmektir. Renk, ten renginizde bütünleşmelidir. Soluk ciltler için pembe tonları, buğday tenliler için şeftali ve kayısı tonları, koyu ten rengine sahip olanlar için de mercan renkleri uygundur.

Nars’ın ikonik tekli allıkları ve çift kullanıma sahip Dual Intensity ikili allıklarıMake Up For Ever HD krem allıklarShiseido Luminizing Satin Face Color allıkları hem allık hem kontür yapmaya en elverişli allıklardır.

HANGİ TENE HANGİ RENK ALLIK YAKIŞIR? TIKLAYIN!


Cildine uygun yapıdaki allığı kullan!

Normalden kuruya dönük ciltler: Krem allık, kuru ciltler için idealdir. Hem nem verir, hem de kolay dağılır ve doğal görünür. Cilde tazelik verirler. Satenimsi yapıda olurlar.

Normalden yağlıya dönük ve yağlı, karma ciltler: Pudra (toz) allıklar uygundur. Kalıcılıkları fazladır, cilt üzerinden uçup gitmezler. Toz allıklar daha sert yapılı oldukları için yüzeyde kalırlar, cilt ile bütünleşmezler ama pürüzleri kapatmak için idealdirler. Kusurları görünmez kılarlar.

Normal ciltler ise her yapıdaki allığı rahatlıkla kullanabilirler.

KREM ALLIK MI, TOZ ALLIK MI? TIKLAYIN!

 

Uygun fırça seçimi

 

Nars Kabuki Yachiyo Brush: Nars’ın kabuki ailesine ait olan ve makyaj artistlerininn en sevdiği fırçalardan biri olan Yachiyo ile mükemmel bir allık uygulaması yaparsınız. Yachiyo, elmacık kemiklerini ve cilt görünümünü belirginleştirmek ve rengi dağıtıp yaymak için mükemmeldir. Ürünü ziyan etmeden yüze çok doğal bir şekilde uygulama yapmayı sağlar. En pigmentli allığı bile rötuş gerektirmeden sürebilirsiniz böylece... Krem veya toz, tüm allıkları en iyi şekilde uygular.

Nars Kabuki Mie Brush: Mie aslında geniş alanlara uygulama yapmak için idealdir. Ama allık rengini cilde çok iyi yedirdiği için makyaj artistleri tarafından sadece pudra sürerken değil, allık sürerken de tercih edilir. Pudra (toz) yapılı allıklar için harikadır.

Nars Blush Brush #20: Nars’ın klasik allık fırçalarından biridir. Kubbe şeklindeki ucu, renk pigmentlerinin mükemmel bir şekilde uygulanmasını sağlar. Pürüzsüz ve zahmetsiz bir uygulama için ideal bir fırçadır.

ALLIK SÜRERKEN TERCİH EDİLECEK EN İYİ FIRÇALAR HANGİLERİ? TIKLAYIN!
YÜZ ŞEKLİNE GÖRE ALLIK UYGULAMA TEKNİKLERİ

 

Genel olarak, allığı sürerken gülümsememiz ve oluşan tepeciklere allığı uygulamamız söylenir. Bu, her ne kadar doğru olsa da her yüz tipinde aynı mükemmel etkiyi yaratmayabilir çünkü yüz şekilleri birbirinden farklıdır. Yüz şekline göre en ideal uygulama tekniklerini anlattık.

Yuvarlak yüz: Yüzünüzün ince ve uzun görünmesi için allığı yanaklarınızın tam üstüne uygulayın. Fırçayla C harfi çiziyor gibi yapın. Allığı saç diplerinize doğru uzatın ve çenenize de hafifçe sürün.

Uzun yüz: Allığı sadece yanaklarınızın üzerine uygulayın. Böylece yüzünüzün uzunluğunu dengelersiniz.

Oval yüz: Oval yüzlerde alın çeneden daha geniştir. Bu tip yüze sahipseniz, allığı elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayın. Böylece, elmacık kemikleriniz belirgin hale gelecektir.Üçgen yüz: Allığınızı V şeklinde elmacık kemiklerinizden şakaklarınıza doğru sürün. Kaş altından yüzünüzün ortasına doğru hafifçe allık sürerseniz, geniş olan alnınız yüzünüzün diğer kısımlarıyla dengelenir.

Kare yüz: Kare yüzlerde sert ve açılı bir ifade vardır. Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir. Allık, elmacık kemiği üzerine yuvarlak olarak sürün ve hafifçe dağıtın.

Yüksek elmacık kemikleri oluşturmak için: Cildinizden iki ton koyu mat bir bronzlaştırıcı (Nars Bronzing Powder Casino) seçin. Elmacık kemiklerinizin dışından başlayarak, bronzer’ı üzerlerine hafifçe süpürür gibi uygulayın. Elmacık kemiklerinin tam üstündeki noktaya aydınlatıcı (Nars Multiple Copacabana) uygulayarak yükseklik efekti yaratın.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ