Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GELİN MAKYAJININ 8 ALTIN KURALI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürün
CLIMAX MASCARA
NARS
Maksimum Hacim Veren Maskara
1.420,00 TL

Gelin Makyajı

GELİN MAKYAJININ 8 ALTIN KURALI

 • Temmuz 20, 2020

Düğün hazırlığı keyifli fakat zordur; stres, endişe, mutluluk, sevinç neredeyse tüm duygular bir arada yaşanır. Gelin makyajı ise tüm o hazırlığın finalidir. Her şey biter, sahneye çıkılır ve gelin tüm güzelliği ile gözler önündedir.
İşte bu yüzden gelinlerin şımarmaya hakkı vardır! Haydi onları biraz şımartalım, ne dersiniz?

1) Cilt bakımı ile işe başlayın
Düğünden bir süre önce başlanan bakım, cilt dokusunda büyük bir fark yaratır ve makyaj için iyi bir zemin hazırlar. Düğüne kısa süre kala kahve, şarap ve koladan uzak durmanızda da fayda var ki son dakika sivilce gibi pürüzlere davetiye çıkarmayın.

Peeling yapın: Peeling, cilde nefes aldıran, cildi güzelleştiren en esaslı bakımlardan biridir. Üstelik olumsuz çevre koşullarının ciltte bıraktığı izleri temizlemek için evde yapılan bakımların en etkilisidir. Peeling sayesinde cilt daha pürüzsüz ve canlı görünür. Peeling’i ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için, oldukça yüksek verim alırsınız. Bu, peeling için en iyi zamandır. Ama gece yatmadan önce, makyajınızı temizledikten sonra da peeling yapabilirsiniz. Cildinizdeki tüm makyaj kalıntıları gider.

Waso Soft&Cushy Polisher, tofu özleri içeren efsane peeling ürününü deneyin. Bu ürünü deneyenler düzenli kullanımda sivilce izlerinin bile geçtiğini belirttiler.

Maske yapın: Maskeler cildimizin en iyi dostlarıdır. Cildin zamanla esnekliğini kaybetmesi ve cilt hücrelerinin eskisi gibi hızlı yenilenmemesi nedeniyle ortaya çıkan yaşlanma belirtilerini cilt maskeleriyle erteleyebiliriz. Cilt sıkılaşır ve taze görünür. Üstelik genç ciltler de ciltterindeki yağ fazlasını dengeleyecek maskeler ile ciltlerinin sebum dengesini sağlayabilirler. Böylece yağlanma ve sivilcelenme gibi problemlerle savaşabilirler.

Yağlı ciltler için kil maskesi / Shiseido Purifying Mask, ciltteki fazla yağı alan, pürüzleri absorbe gideren deniz mineral kili ile formüle edilmiş kremsi maskedir. Işıldayan cildi ortaya çıkararak genç bir görünüme kavuşturur. Özellikle yağlı ve karma ciltler için idealdir. Haftada 2-3 defa maksimum uygulanabilir.

Nem ve ışıltı maskesi/ Waso Beauty Sleeping Mask, gece uyumadan önce cildinzie sürün. Sabah nemli, ışıltılı ve parlak bir ciltle uyanın.

Cildinizi nemlendirin: Her zaman duyduğunuz ve duymaya da devam edeceğiniz konu ise cildinizi nemlendirmeniz gerektiği. Nemsiz cilde ne yapsanız boş. Cildinizi temizlediniz, peeling yaptınız, maske yaptınız, tonik uyguladınız. Şimdi sıra nemlendirme de! Cildinize yoğun nem veren ve cildinizin ışığını ortaya çıkaran bir krem kullanırsanız, üstüne yapacağınız makyaj da muhteşem görünür.

Shiseido Glow Revival Cream eşit olmayan cilt tonundan başlayarak çoklu cilt problemlerini çözen, yenileyici ve aydınlık verici kremdir. Cilde müthiş bir ışıltı ve 24 saat boyunca nem verir. Cilt tonu daha berrak ve canlı hale gelir. Kızarıklık, koyu halka ve belirgin gözeneklerin görünümü minimize olur. Shiseido Glow Revival Cream, cildi anında nemlendirerek pürüzsüz yumuşak ve esnek hale getirir. Cildin genel görünümünü mükemmelleştirir.
 

2) Prova makyaja mutlaka gidin
Düğünden önce mutlaka bir makyaj artistinden randevu alıp, demo makyaj yaptırın. Ne istediğinizi bilen, tarzınızı anlayan biriyle çalışın. Önceden makyaj denemesi yaptırmanız, yüzünüze neyin gidip gitmediğinin anlaşılması ve size en yakışacak makyajı bulmanıza yardımcı olur.
Düğün gecenizde kusursuz görünürsünüz. Aslında gelin makyajının en kilit noktası budur.
3) Makyajınızı en son yaptırın
Düğün günü aynı zamanda büyük bir maratonda koşmak gibidir. Bu yüzden her şeyiniz hazır olduktan sonra makyajınızı yaptırın ki tazeliği bozulmasın. Önce saçınız yapılsın, sonra makyaj ve sonra da gelinlik ta taaam!

4) Son dakika pürüzlerine hazır olun
Stresten ve heyecandan bazen cildinizde son dakika istenmeyen pürüzler oluşabilir. Bunlara hazırlıklı olun. Kolay ulaşabileceğiniz bir yerde veya bir yakınınızda bu gibi durumlar için bir kapatıcı mutlaka bulundurun.
Bizim önerimiz: Nars Soft Matte.
ÇÜNKÜ: Tam kapatıcı, uzun süre dayanıklı, doğal görünümlü hafif mat bir kapatıcı istiyorsanız; cilt kusurlarınızını flulaştırmak ve daha pürüzsüz bir göz çevresi istiyorsanız bu kapatıcı size göre!

5) Cildiniz yağlı değil, ışıltılı görünsün

Aydınlatıcıyı yüzün tümüne değil, fotoğraflarda güzel gözükecek doğru yerlere uygulayın. Işıltılı cilt her zaman harika görünür.
Nars The Multiple “Copacabana”, aydınlık ve parlak görünümün en vazgeçilmez ürünü. Aydınlatıcı, ve far olarak kullanılıyor. Görüntüde yarattığı etki tartışılmaz! Makyajda ışıltı seviyorsanız Copacabana tam size göre.
Işıltılı inci pembesi rengi aydınlatıcı olarak yüzün her bölgesine uygulanabilir; burun, çene, yanaklar, şakaklar... Ekstra ürün uygulamaya ihtiyaç kalmaz. Direkt cilde veya fondöten üzerine sürebilirsiniz. Ürünü doğrudan yüze sürüp parmaklarınızla dağıtabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altına gölge yaptınız, elmacık kemiklerinizin üzerini Copacabana ile aydınlatabilirsiniz. Güzel bir efekt...

6) Büyüleyici kirpikleriniz olsun

Takma kirpik kullanabilirsiniz ama istemezseniz de takmak kirpik etkisi veren bir maskara süper olur: Nars Climax Maskara gibi.

7) Tırnaklarınıza açık renk oje sürün
Tırnaklarınıza açık renk oje sürmeniz veya french manikür yaptırmanız en hoş görüntüyü verecektir. Nars Ithaque deniz kabuğu pembesi nefis bir ojedir...


8) Makyaja yeterince zaman ayırın
Ve evet kilit nokta... Makyaja yeterince vakit ayırın. Peki, bu ne demek?

Eğer makyajınızı kendiniz yapacaksınız makyajınıza +1 saat ekleyin. Heyecan, stres, hata yapma payı gibi faktörleri düşünerek kısıtlı zamana makyajı sıkıştırmayın. Malum son zamanlarda makyajını evde kendi yapan gelin sayısı oldukça fazla, özellikle yurtdışında evlenen ya da ekonomik sebeplerden dolayı makyajını kendi yapan gelin adaylarından bahsediyoruz. Yahut da doğal makyaj istediği için ve kendine yakışanı çok iyi bildiği için artık gelin adayları makyajını kendi yapmayı da tercih ediyor.

Makyajınız sizin vitrininiz unutmayın. Gelinlik, saç ve makyaj kendinizi prenses gibi hissetmeniz için mükemmel olması gereken en önemli üçlü.

 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ