;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
PORSELEN MAKYAJ DOSYASI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SOFT MATTE COMPLETE CONCEALER
NARS
Doğal Görünümlü Yüksek Örtücülük Sağlayan Kapatıcı
1.270,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.270,00 TL
SOFT MATTE PRIMER
NARS
Cildi Matlaştıran ve Pürüzsüzleştiren Makyaj Bazı
1.550,00 TL
SYNCHRO SKIN SOFT BLURRING PRIMER
SHISEIDO
Cildi Pürüzsüzleştiren Baz
1.690,00 TL
RADIANCE PRIMER SPF35
NARS
Aydınlatıcı, Enerji Verici, Canlandırıcı Makyaj Bazı SPF35
1.550,00 TL
LIGHT REFLECTING FOUNDATION
NARS
Cildin Işığını Ortaya Çıkaran & Cilt Bakım Etkili Fondöten
1.970,00 TL
LIGHT REFLECTING FOUNDATION
NARS
Cildin Işığını Ortaya Çıkaran & Cilt Bakım Etkili Fondöten
1.970,00 TL
SOFT MATTE COMPLETE FOUNDATION
NARS
Yüksek Kapatıcılık Sağlayan Mat Bitişli Fondöten
1.740,00 TL
SOFT MATTE COMPLETE FOUNDATION
NARS
Yüksek Kapatıcılık Sağlayan Mat Bitişli Fondöten
1.740,00 TL
SOFT MATTE COMPLETE FOUNDATION
NARS
Yüksek Kapatıcılık Sağlayan Mat Bitişli Fondöten
1.740,00 TL
ULTIMUNE POWER INFUSING EYE CONCENTRATE
SHISEIDO
Ultimune Çok Fonksiyonlu Göz Çevresi Bakım Kremi
3.100,00 TL
ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE - 50ML
SHISEIDO
Cildin Savunmasını Güçlendiren Konsantre
4.500,00 TL
ULTIMUNE POWER INFUSING CONCENTRATE - 30ML
SHISEIDO
Cildin Savunmasını Güçlendiren Konsantre
3.300,00 TL

Gelin Makyajı

PORSELEN MAKYAJ DOSYASI

 • Temmuz 09, 2020

Porselen makyaj adı üstünde, makyaj bittikten sonra cildin porselen bebek gibi görünmesini sağlayan makyaj stilidir. Bu makyaj stili ile detaylı bir yazı hazırladık size.

porselen makyaj nasıl yapılır


İÇİNDEKİLER

1. Porselen makyaj nedir?
2. Porselen makyaj nasıl yapılır?
3. Porselen makyaj için gereken makyaj malzemeleri
4. Porselen makyaj ciltten nasıl temizlenmeli?
5. Angelie Jolie’nin porselen ten makyajı nasıl yapılır?

1. Porselen makyaj nedir?

 

Porselen makyaj, cildi mermer gibi gösteren ve uzun saatler boyu dayanan makyajdır. Bu sebepten film çekimleri ve fotoğraf çekimlerinde de çok kullanılıyor.

Porselen makyaj cilde zararlı mı ya da porselen makyaj sivilce yapar mı diye sorular geçiyorsa aklınızdan, buna şöyle cevap verelim: Hayır. Çünkü yeni nesil kozmetik ürünleri çok aşamalı dermatolojik testlerden geçiyor ve cilt sorunlarına yol açmasına müsaade edilmiyor. Fakat çok hassas ve alerjik ciltlerde veya iyi temizleyenmeyen ciltlerde gözenekler tıkalı olacağından elbette sivilce çıkabilir. Ama bu durum sadece porselen makyaja özel değildir, normal makyajın da sivilce yaptığı ciltler oluyor, biliyorsunuz.

Hatta porselen makyaj en çok cildinde sorun olan, sivilce veya sivilce izi olan kişiler tarafından tercih ediliyor çünkü onları mükemmel şekilde örtüyor.

Bu makyajın en önemli kısmı ise ciltten temizlenme kısmıdır. Eğer porselen makyajı ciltten çok iyi temizlemezseniz, cildinizde sivilce, siyah nokta gibi problemlere yol açabilir.


Kimler bu makyajı uygular?

 

Profesyonel porselen makyajı, özel eğitim alan kişiler yani makyaj artistleri uygulamalıdır. Porselen makyajın yapımı titizlik gerektirdiği, en ufak bir hatayı bile kabul etmediği ve çıkarması zor bir uygulama olduğu için işin uzmanları tarafından yapılmalıdır. Porselen makyaj fiyatı da daha zahmetli olduğundan fiyatı biraz daha farklı olabilir.

porselen makyaj hakkında her şey

Bu makyajı tercih edenler, yukarıda belirttiğimiz gibi en çok gelinlerdir. Gelin adaylarının haricinde ekran karşısına çıkan ya da yüzünde normal fondötenle kapanmayacak izleri olan kişiler de bu makyajı tercih ederler. Gece yapılan bir makyaj türüdür. Gündüz yapmayın.


2. Porselen makyaj nasıl yapılır?

 

Kusursuz bir cildi hangi kadın istemez? Doğuştan böyle bir cilde sahip değilsiniz diye üzülmeyin. Çünkü makyaj malzemeleriyle hayallerdeki tene kavuşmak artık kolay. İnanın, birçok kadının sırrı da bu!

Adım adım porselen makyaj yapımı

Kusursuz bir cildin ilk şartı, gözeneklerin asla görünmemesi ve cildin düz, pürüzsüz ve lekesiz görünmesidir. Porselen cildin özelliği budur.

Evde porselen makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabını aşağıda veriyoruz ama siz profesyonel porselen makyaj yaptırmak isterseniz, bu işin ehli profesyonel makyaj artistlerine başvurabilirsiniz. Porselen makyaj fiyatı ve porselen makyaj ürün fiyatları değişken olabilir. Bunda marka ve kalite önemli rol oynar. Kuaförde porselen makyaj fiyatları için sürekli gittiğiniz kuaförünüze danışabilirsiniz.

1) Gözenekleri doldurup görünmez kılmak ve cildin düzgün görünmesini sağlamak için Shiseido Pore Smoothing Corrector kullanın. Bu baz, yağsız formülü ile gözenekleri, kırışıklıkları ve ince çizgileri minimize ederek cilt dokusunu eşitler. Cilt yüzeyini düzgünleştirerek kusursuz bir makyaj için mükemmel bir zemin hazırlar. Cilde ihtiyacı olan nemi verir.


shiseido pore smoothing corrector


2) Porselen cilt için en önemlisi, fondöten seçimi... Fondöteniniz kapatıcı özellikli olmalı. Bunun için Nars All Day Luminous fondöteni kullanabilirsiniz. Cildinizdeki tüm kusurları farkedilmez bir doğallıkla mükemmel şekilde örter. Işık yayan formülü sayesinde oldukça natürel bir görünüm yaratırken, cildinizi kusursuz ve yumuşacık hissedersiniz.

3) Eğer çok derin izler, lekeler ve pürüzler varsa, Nars Soft Matte Complete Concealer'ı lokal olarak bunların üzerine uygulayabilirsiniz. Ciltteki en ciddi kusurları gizlemek için mükemmel bir kapatıcıdır. Porselen makyaj yapımında dikkat edilmesi gerekenlerin başında kapatıcı gelir.

Nars Soft Matte Complete Concealer

4) Göz çevresi için Nars Radiant Creamy Concealer kullanın. Bu kapatıcı, koyu halkaları ve morlukları çok iyi gizler. Cilt tonunu iyileştirir.

5) Porselen görünümlü makyajda toz pudra ile cildinize son dokunuşu yapmalısınız. Nars Soft Velvet Loose Powder, cilde porselen gibi bir görünüm vererek makyajı kusursuzlaştırır ve sabitler. Cilde kadife gibi bir görünüm verir. Hyalüronik asit içeren yenilikçi formülü ile ciltteki gözeneklerin ve çizgilerin görünümünü azaltıyor. Fotokromik teknolojisi ile de cildin her tür ışık altında doğal ve sağlıklı görünmesine yardımcı oluyor.

Porselen tene kavuştunuz bile. Porselen makyaj öncesi sonrasına bakıp çok şaşıracaksınız!

6) Ama makyaja biraz parlaklık katmak çok güzel olabilir. Ne dersiniz?
Highlight kullanmayı seviyorsanız, özellikle elmacık kemiklerinizi ve göz pınarlarınızı aydınlatın. Nars Dual Intensity Blush Jubilation allığı bu iş için kullanabilirsiniz. Göz pınarlarında fildişi, tende ise gold rengi hafifçe kullanın. Çok parlak olmayan ama cilde ışıltı veren hafiflikte olması için ürünü minik dokunuşlarla sürün.

Nars Dual Intensity Blush Jubilation

7) Kontürleme için Nars Laguna’ya başvurabilirsiniz. Kontürün vazgeçilmezi Laguna’yı elmacık kemiklerinizin tam altına degradeli şekilde uygulayın ki leke gibi durmasın.

 

3. Porselen makyaj için gereken makyaj malzemeleri

Porselen makyaj hangi makyaj malzemeleriyle yapılır?

 

Porselen makyaj fondöten markaları olarak seçiminizi çok çeşitli ürünlerden yapabilirsiniz. Bunlar porselen makyaj seti olarak da geçebilir bazı güzellik merkezlerinde. Bu yerlere porselen makyaj fondötenlerini ve porselen makyaj ürün fiyatlarını sorup bilgi alabilirsiniz elbette.

Ama biz size Nars markasındaki porselen gibi bir ten elde edebileceğiniz ürünlerle nasıl porselen makyaj yapabileceğinizi anlatacağız şimdi.

nars ürünleri ile porselen makyaj

Nars ile porselen ten makyajı

Phillip Lim modellerinin ilham kaynağı olan Japon kadınlarının duru makyajını siz nasıl yapabilirsiniz?

Phillip Lim’in moda haftasında çok ses getiren bu duru makyajı, Nars ürünleri ile yapıldı. Aynı ürünlerle siz de bu makyajı yapabilirsiniz. Bu makyajda Japon kadınlarının porselen teninden ilham alındığı için ten kusursuzlaştırılmış; gözler ve kaşlar ise sadece ortaya çıkacak kadar şekillendirilmiş. Tüm makyajın özü bu!

DURU VE PÜRÜZSÜZ TEN MAKYAJI

AYDINLIK VEREN NEMLENDİRİCİ  

Cildinize önce Nars Luminous Moisturize Cream uygulayın. Bu nemlendirici krem, cilde 24 saat boyunca yoğun nem sağlayarak cildi yenileyen ve doğal bir parlaklık veren kremdir. Cildi aydınlatan nemlendirici krem, cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. Bu yüzden tek başına ya da makyaj altı olarak kullanılabilen ideal bir nemlendiricidir.

Nars Luminous Moisturize Cream

AYDINLIK VEREN GÖZ ÇEVRESİ KREMİ

Göz çevrenize de Nars Total Replenishing Eye Cream uygulayın. Bu krem, gözle görülür ince çizgiler, kırışıklıklar ve koyu halkaların görünümünü azaltmak için cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. Böylece göz çevresi koyu halkalardan arınır ve aydınlık görünür. Bu yüzden makyaj altı için çok uygundur.

KADİFE BİTİŞLİ RENKLİ NEMLENDİRİCİ

Sırada renkli nemlendirici var. Nars Velvet Matte Skin Tint SPF30’u cildinize uygulayın. Bu, yağsız, hafif ve mat bitişli bir renkli nemlendiricidir. 8 saat boyunca ciltteki parlaklığı ve yağlanmayı kontrol eder. Doğal görünümlü kadifemsi bir sonuç yaratır. Duru bir ten makyajı elde etmek için mükemmeldir! Kusurları düzeltir, cilt tonunu eşitler, ince çizgileri ve kusurları flulaştırır. Cilde rahatlıkla ve kolaylıkla dağılır.

Nars Velvet Matte Skin Tint SPF30

Velvet Matte Skin Tint’i uygularken parmaklarınızı kullanın. İlk olarak üründen az bir miktarda elinize alın. Sonrasında yüzün merkezinden başlayın ve yanaklara doğru dağıtmaya başlayın.

DOĞAL SONUÇ VEREN STİK KAPATICI

Göz çevrenizde ve yüzünüzde kapatmak istediğiniz yerler varsa, Nars Stick Concealer kullanın. Bu stik kapatıcı kremsi dokusu ve vitamin bakımından zengin formülüyle cilt kusurlarını ve koyu lekeleri etkili şekilde gizler. Uzun süre kalıcıdır. Nemlendirici E vitaminiyle zenginleştirilmiştir, cildi asla kurutmaz. Çizgilere dolmaz. Kat kat uygulanabilir, kapatıcılığı ortadan yükseğe ayarlanabilir. Göz çevresinde ve yüzde kullanılabilir.

Nars Stick Concealer

TRANSPARAN PUDRA İLE MAKYAJI SABİTLEME

Son olarak ten makyajınızı sabitlemelisiniz. Renkli nemlendiricinizin üzerine transparan pudra uygulayarak makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Bunun için Nars Soft Velvet Loose Powder’ı kullanın. Bu pudra, incecik yapılarıyla ciltte ağırlık oluşturmadan kadifemsi bir ten yaratır.

YANAKLAR

Yanaklarınıza çok hafif doğal bir renk ve elmacık kemiklerinizi vurgulamak için hafif kontür yapın. Kontür için bronzer kullanın. Nars Contour Blush'ın Paloma rengi (vanilya-şeftali bronz) yüze derinlik ve renk verir. Yüz hatlarını çok güzel vurgular. Paletin koyu rengi hatları vurgularken, açık rengi aydınlatmaya yarar. Nars Contour Brush #21 fırça ile yanak çukuru hizasına koyu rengi uygulayın, Nars Blush Brush #20 no'lu allık fırçası ile açık rengi alın ve koyu rengin üzerinden yumuşatarak geçin. Elmacık kemiklerini süpürür gibi açık rengi uygulayın. Böylece yüze derinlik vermiş olup, hatlarınızı daha ince gösterebilirsiniz.

Nars Contour Blush Paloma

GÖZLER

Gözlerde dramatik bir etki için sadece Nars Minorque Kohliner asansörlü stik eyeliner’ı kullanın. Bu siyah göz kalemi ile gözlerinizin dış köşelerinde daha kalın, içe doğru incelen bir çizgi çekin.

KAŞLAR

Kaşlarınızın düzgün ve şekilli görünmesi için kadifemsi bir kaş kalemi kullanın. Nars Brow Perfector ile kaşlara yumuşak ve doğal görünümlü şekil vermeye yarayan asansörlü kaş kalemidir. Küçük tüy gibi darbeler kullanarak kaşların doğal büyüme yönünü takip edin. Kaşların iç kısmından hafifçe uygulamaya başlayın ve ortasına doğru rengi yoğunlaştırın. Kaş kavisinden sonra, mükemmel bir şekilde belirginleştirilmiş görünen kaşlar için darbeleri yumuşatmaya başlayın.

Nars Brow Perfector

4. Porselen makyaj ciltten nasıl temizlenmeli?

Porselen makyajı ciltten derinlemesine arındırmanın en etkili yolu önce makyaj temizleme yağı ile makyajı ciltten kaldırmak, ardından günlük temizleyiciniz ile yüzü yıkamaktır.

1.Adım: MAKYAJ TEMİZLEME YAĞI

Shiseido Perfect Cleansing Oil, gözeneklerdeki temizlemesi zor ten makyajını bile etkili şekilde gideriyor. Shiseido’nun doğrudan ve etkili hızlı makyaj temizleme teknolojisini içeren bu yumuşak ve hafif yağ, suya dayanıklı makyajı bile kalıntısız temizliyor. Cildi hızlıca temizlerken yapışkanlık hissi vermiyor ve nemli bırakıyor. Kullananların bir daha asla vazgeçemediği bir temizleme yağı!

Shiseido Perfect Cleansing Oil

- Shiseido Perfect Cleansing Oil’i ellerinize birkaç damla dökün ve yüzünüze hafifçe ovuşturarak sürün. Cildiniz kesinlikle kuru olmalı.

- Sonra ılık su ile durulayın. Tüm makyajın ve kirin akıp gittiğini göreceksiniz.

2.Adım: GÜNLÜK CİLT TEMİZLEYİCİ

Cildinizi yağ ile temizleyip duruladıktan sonra köpüren bir temizleyici ile cildinizi derinlemesine arındırın. Burada önemli olan püf noktası, cilt tipinize göre seçim yapmanız.

Kuru cildiniz varsa: Shiseido Extra Rich Cleansing Milk, kuru ve hassas ciltler için tasarlanmış, ciltteki kiri ve makyajı etkili bir şekilde temizleyen jeldir. Suyla temasta köpüren, hafif bir yapıya sahiptir. Yapısı parlak, süt gibidir. Cildi nemli ve yumuşak bırakır. Japon narenciye yuzu çekirdeği ekstresi, hyalüronik asit, pirinç yağı ve saf Kirishima mineral suyu içerir. 20 yaşından itibaren kullanılabilir. Sabun içermez.

Shiseido Cleansing foam

Yağlı/karma cildiniz varsa: Shiseido Deep Cleansing Foam, temiz ve pürüzsüz bir yüzey elde etmek için cildi gözeneklerdeki yağdan, kirden, makyaj kalıntılarından etkili bir şekilde arındıran köpüren yüz temizleyicisidir. Lekeye meyilli, yağlı ve problemli ciltlerin kullanımı için idealdir. Cildi taze ve pürüzsüz bırakmak için gözeneklerdeki sebum ve kirleri derinlemesine temizler. Çok etken içeriklere sahiptir. İçeriğinde sebum emici tozlar, temizleyici granüller, pirinç yağı, şakayık kökü ve saf Kirishima mineral kaynak suyu vardır. Tüm bunlar sağlıklı ve güzel bir cildi destekler. 20 yaşından itibaren kullanılabilir.

Makyajınız çıktı, cildiniz mükemmel şekilde arındı. Bundan sonraki adımları cilt bakım ritüeli olarak düşünüp uygulayabilirsiniz. Sağlık ve güzel bir cilt için harika bir reçete hazırladık size.

3.Adım: NEMLENDİRME

Cildin nem seviyesini arttırmak ve 24 saat nem tutulumunu sağlamak için yumuşatıcı losyon kullanın. Yumuşatıcı losyona neden ihtiyacınız var? Sağlıklı cilt şu ana faktörlere bağlıdır: Yüzeyde yeterli nem + iyi durumda bariyer fonksiyonu. Bunu sağlamak için Shiseido Treatment Softener kullanın.

Shiseido Treatment Softener

Aksine cildi nem ile doldurmak için hyalüronik asit ile zenginleştirilmiştir. Daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt yaratmak için anında etki gösteren bileşenler içerir. Cilt hücrelerinin direncini ve şeklini kaybetmelerini engellemek için hücreleri optimum nemle dolduran Shiseido Ibuki Softening Concentrate sayesinde cilt mükemmel görünüme kavuşur. Sonrasında uygulanan cilt bakım ürünlerin etkililiğini arttırır.

Bu, yoğun nemlendirme etkili konsantre tonik losyon cilde ihtiyacı olan tüm nemi sağlar. Sıradan tonikler gibi alkol içermez, cildi yıpratmaz ve kurutmaz. antioksidanlar, yaşlanma karşıtı ve nemlendirici bileşenler içeren, 24 saat etkili yumuşatıcı losyondur. İnce çizgilerin görünümünü iyileştirir, cildin netliğini arttırır ve cilt dokusunu güzelleştirir. Hyalüronik asit, Hamamelis Özü, saf Kirishima mineral suyu, Lempuyang ekstresi, Mukurossi ekstresi ve Theanine özü ile formüle edilmiştir. Cildinizi nemlendirir ve cildinizi taze, nemli, sağlıklı görünen bir cilde kavuşturmak için sonraki bakımlara hazırlar.

Shiseido Ibuki Softening Concentrate

Yumuşatıcı losyon uygulaması, cilt temizliğinden sonra ve nemlendirici/serumdan önce cildi dengelemek için Japon güzellik ritüelinde önemli bir adımdır. 20 yaşından itibaren herkes kullanabilir.

Kuru ciltler için olan versiyonu Shiseido Treatment Softener Enriched idir.

4. Adım: GÜÇLENDİRME

Şimdi cilde güç aşılama zamanı! Her türlü cilt hasarına karşı savaşması için cildin gücünü aktive etmek için Shiseido Ultimune kullanın. Ultimune cildin bağışıklığını kuvvetlendirir. Cilt kalitesini geliştirir. Cilt için ideal ortam yaratır. Cildi daha güzel ve sağlıklı hale getirir. Üzerine uygulanan bakım ürünlerinin etkisini arttırır. Tüm cilt tiplerine ve yaşa uygundur.

5. Adım: ONARIM

Gündüz ve gece bakımına odaklı kremler ile cildinizi onarmaya gelsi sıra...

Lifting etkisi için BOP LiftDynamic serisini, ışıl ışıl bir cilt için BOP Glow Revival serisini kullanın. Bu seriler serum, göz çevresi kremi ve nemlendiriciden oluşmaktadır. Çoklu cilt şikayetlerinizin tümünü karşılarlar.

6. Adım: MASKE İLE DESTEK KUVVET

Günün yorgunluğundan arınıp cildinizin canlanmasını ve fonksiyonlarını yerine getirmesini sağlamak için Shiseido Waso Sleeping Mask gece güzellik maskesinden yararlanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2-3 kere yatmadan önce cildinize sürerseniz, sabah uyandığınızda cildinizin daha canlı, ışıltılı ve parlak olduğunu görürsünüz. İnce çizgiler ve koyu halkalar azalır. Cildiniz çiğ tanesi kadar yumuşak ve taze görünür.

Shiseido Waso Sleeping Mask


5. Angelie Jolie’nin porselen ten makyajı nasıl yapılır?

 

Kusursuz bir cildin ilk şartı, gözeneklerin asla görünmemesi ve cildin düz, pürüzsüz ve lekesiz görünmesidir. Porselen cildin özelliği budur. Bembeyaz ve pürüzsüz teniyle bu konuda Angelina Jolie’de en önemli ilham kaynaklarımızdan biri…

Peki, siz Jolie gibi porselen teni nasıl elde edersiniz?

Angelina Jolie

1) Kusursuz bir cildin ilk şartı, gözeneklerin asla görünmemesi ve cildin düz, pürüzsüz ve lekesiz görünmesidir. Porselen cildin özelliği budur. Gözenekleri doldurup görünmez kılmak ve cildin düzgün görünmesini sağlamak için Shiseido Pore Smoothing Corrector Primer kullanın. Bu baz, yağsız formülü ile gözenekleri, kırışıklıkları ve ince çizgileri minimize ederek cilt dokusunu eşitler. Cilt yüzeyini düzgünleştirerek kusursuz bir makyaj için mükemmel bir zemin hazırlar. Cilde ihtiyacı olan nemi verir.

2) Porselen cilt için en önemlisi, fondöten seçimi... Fondöteniniz kapatıcı özellikli olmalı. Ama doğal görünmeli… Bunun için Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation SPF20’yi kullanabilirsiniz. Bu likit fondöten, ‘Tepkisel Algı Teknolojisi’ ile gün içindeki cilt değişikliklerine uyum sağlar. Cilt ile senkronize olan yapısı ile cildin güzelliğini ortaya çıkarır ve cilt rengini canlandırır. Gözenek ve ince çizgi görünümünü minimize eder; gün boyu taze ve yenilenmiş bir görünüm sağlar. Modern mat ama aydınlık görünümlü doğal bir bitiş sağlar.

Shiseido Synchro Skin Lasting Liquid Foundation SPF20

Çok akışkan ve likit yapıda olduğundan fondöteni kullanmadan önce iyice sallayıp kıvamını oturtun. Shiseido Perfect Foundation Brush ile fondöteni yüzünüze uygulayın. Nemli bir makyaj süngeriyle de uygulama yapabilirsiniz. Yapısı çok ince olduğundan parmaklarınızla dağıtmanız da ideal olur.

3) Eğer çok derin izler, lekeler ve pürüzler varsa, Shiseido Perfect Stick Concealer’ı lokal olarak bunların üzerine uygulayabilirsiniz. Bu stik kapatıcı,ciltteki en ciddi kusurları gizlemek için mükemmel bir kapatıcıdır. Ayrıca göz çevrenize de uygulayabilirsiniz.

4) Porselen görünümlü makyajda toz pudra ile cildinize son dokunuşu yapmalısınız. Fondöteni uyguladıktan sonra Shiseido Translucent Loose Powder transparan pudra ile makyajı sabitleyin. Bu pudra, cildi nemli tutarken fondötenin taze görünümünü gün boyunca korur.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ