Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
MOR ŞAMPUAN NEDİR? MOR ŞAMPUAN NE İŞE YARAR? MOR ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
ilişkili ürünler
No. 4P BLONDE ENHANCER TONING SHAMPOO
OLAPLEX
Renk Koruyucu & Bağ Güçlendirici Mor Şampuan
1.490,00 TL 1.345,00 TL
BLONDE ENHANCER DUO
OLAPLEX
Sarı Saçların Rengini Koruyan & Canlandıran Bağ Güçlendirici İkili Bakım Seti
2.980,00 TL
THE BLONDE MAINTENANCE SYSTEM
OLAPLEX
Sarı Saçların Rengini Koruyan & Bağ Güçlendiren Bakım Seti
4.470,00 TL
THE BRIGHTENING DUO
OLAPLEX
Sarı & Gri Saçların Rengini Canlandıran Bağ Güçlendirici İkili Bakım Seti
2.980,00 TL 2.685,00 TL
GOODBYE, DRY BLONDE ROUTINE
OLAPLEX
Sarı & Gri Saçların Rengini Koruyan & Nemlendiren & Bağ Güçlendiren Saç Bakım Seti
4.470,00 TL 3.995,00 TL
THE BLONDE & GREY HAIR-STRENGTHENING SYSTEM
OLAPLEX
Sarı & Gri Saçların Rengini Koruyan & Bağ Güçlendirici Saç Bakım Seti
4.470,00 TL 3.995,00 TL
UNBREAKABLE BLONDES MİNİ KİT
OLAPLEX
Bağ Güçlendirici & Renk Koruyucu & Onarıcı Saç Bakım Seti
1.490,00 TL

Saç Bakımı

MOR ŞAMPUAN NEDİR? MOR ŞAMPUAN NE İŞE YARAR? MOR ŞAMPUAN NASIL KULLANILIR?

 • Temmuz 04, 2020

Eğer saçlarınız sarı/platin ise mor şampuanı mutlaka duymuşsunuzdur. Silver şampuan olarak da geçen mor şampuanlar, açık sarı ve gri saç renklerinin en yakın arkadaşı. Peki,neden? Nedir bu gizemli mor şampuan?

mor şampuan nedir

Mor şampuan, gri ve beyaz saçların çok daha canlı, parlak görünmesini sağlar. Ayrıca bu şampunların en çok tercih edilme sebebi ise, sarı saçlardaki istenmeyen turunculukları almasıdır. Böylece saçlar daha küllü, daha güzel bir sarıya dönüşür. Bunu nasıl yapıyor derseniz, onun da cevabını verelim:

Mor şampuan nedir ? Mor şampuan ne işe yarar ?

Mor şampuanın içerisinde mor pigmentler bulunuyor. Bu pigmentler, saç renginin nötrleşmesini sağlayıp saçtaki kızıllığı, turunculuğu, kısacası istenmeyen tüm yansımaları ortadan kaldırıyor. Saç mor pigmentin etkisiyle daha küllü ve yumuşak yansımalara kavuşuyor.

Saçın sağlıklı olması için elbette yaptıracağınız özel bakımların yeri ayrı olsa da, saçınızın parlak ve renginin dengeli görünmesini sağlamak için kuaför ziyaretleri arasında mutlak mor şampuan kullanmaya özen göstermelisiniz. Sarı saç her şeyi çok daha fazla emer.

Klor gibi kimyasalları, yıkanırken suda bulunan mineralleri, havadaki kirliliği ve hatta gün ışığından gelen UV ışınlarını buna örnek gösterebiliriz. Tüm bu etkenler ise saç renginin daha hızlı solmasına neden olur. 

Eğer sarışın olmayı seviyorsanız, en iyi mor şampuanlardan arasında yapacağınız seçimle hem daha gösterişli hem de daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. 

Mor şampuan nasıl kullanılır ?

Mor şampuan kullanımının diğer normal şampuan kullanımından farkı yok: Köpürt ve durula. Saçınızı tıpkı normal şampuanınızla yıkar gibi mor şampuanı da aynı şekilde kullanmanız yeterli. Mor şampuan ne kadar bekletilmeli sorusuna gelecek olursak sadece saç renginizin durumuna göre 2-5 dakika arasında saçınızda bekletmeli ve ardından durulamalısınız. Sonrasında saç kremi adımıyla bakım rutininize devam edebilirsiniz. 

Mor şampuan haftada kaç kez kullanılır? Mor şampuan ne sıklıkla kullanılır ?

Burada tek dikkat etmeniz gereken, en fazla haftada 2 kez kullanmanız gerektiği.

Adı üstünde mor şampuanın rengi de mor. Yıkama sırasında lila gibi bir renge dönüşüyor ancak suyla temizlendiğinde mor şampuanın izleri saçtan tamamen kayboluyor, endişe etmeyin.

Mor şampuanı çok sık kullanırsanız, özellikle çok açık renkli veya zarar görmüş saçlarınız varsa, saçınızda hafif mor bir ton fark edebilirsiniz. Bu durumda, her gün yerine haftada sadece birkaç kez mor şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz. Eğer mor şampuanla saçım mor oldu gibi bir problem yaşıyorsanız, sebebi çok sık kullanmanız ve saçınızda uzun süre bekletmeniz olabilir. 

Mor şampuan kullanımında dikkat etmeniz gereken püf noktaları

Mor şampuanı haftada 2’den fazla kullandığınızda saçınızdaki ton farklılaşmaya, daha koyu bir tona ulaşmaya başlayabilir. Bu nedenle en fazla haftada 2 kez kullanmalısınız. En ideali haftada 1’dir.

- Şampuanın saç rengini değiştirmesi geçici değil, kalıcıdır ve yıkamayla geçmez.

- Mor şampuanı düzenli kullandığınızda en geç 2 haftada etkisini görürsünüz. Ancak mutlaka düzenli şekilde kullanmanız gerekiyor.

Mor şampuandan önce normal şampuan kullanılır mı ?

Tercihiniz ister elseve mor şampuan ister elidor mor şampuan olsun, dilerseniz önce her zaman kullandığınız şampuanınızla yıkadıktan sonra da mor şampuan kullanabilirsiniz. Ancak tek başına mor şampuan kullanmanız da saçınızı istediğiniz gibi temizleyecektir.

Mor şampuan ne kadar bekletilmeli ?

Sarı,gri veya rengi açılmış saçlara sahip kişiler için kullanımı tavsiye edilir. Haftada 1 kere şampuan rutininize ekleyin. Islak saça 1-3 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın ve iyice durulayın. Rengi açılmış kumral saçlarda etkisini görmek için 5 dakika boyunca bekletin.

Mor şampuan etkisi 

Zıt renkler birbirlerini nötralize ederler. Sarı, platin ve gri saçlarda boyadan sonra istenmeyen turuncu rengin zıt rengi mor renktir. Bu yüzden de mor şampuan, istenmeyen turuncu rengi nötralize eder ve saçların daha doğal ve küllü bir renge kavuşmasını sağlar.

Mor şampuan işlemsiz saça uygulanır mı?

Mor şampuan kullanmak için saçınızda boya işlemi olması gerekmez. Sudaki klor gibi saçınızın yapısını etkileyen faktörler vardır. Bu yüzden de saçlarınızın rengini korumak için ve olası renk kaybını önlemek için mor şampuan kullanabilirsiniz.

Mor şampuan saçtaki beyazları kapatır mı?

Mor şampuan, açık renk saçlarda olduğu gibi , beyaz saçlara da etki ederek saç tonunun bütünlüğünü korumaya destek olur.

Hamileler mor şampuan kullanabilir mi?

Hamileler ve hassas bünyeye sahip kişilerin doktor onayı aldıktan sonra mor şampuan kullanması önerilir.

Mor şampuandan sonra saç kremi kullanılır mı ?

Tıpkı normal şampuanın ardından yaptığınız gibi mor şampuan sonrasında da saçınıza saç kremi uygulamalısınız ki saçlarınız çok daha canlı ve parlak olsun.

Mor şampuan zararları

Saçlarınızın renk tonunu düzenlemek için haftada bir kere mor şampuan kullanmanızın saçlarınız için herhangi bir zararı bulunmuyor. Ancak kullanım sıklığını artırmamanızda ve dozunda kullanmanızda fayda var. 

Mor şampuanla ilgili daha başka bilgiler için MOR ŞAMPUAN NE İŞE YARAR? yazımızı da göz atabilirsiniz.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ