;
Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
SAÇ DÖKÜLMESİNİN 5 NEDENİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
GROWTH ADVANCED SCALP SERUM
WE ARE PARADOXX
Saç Uzamasını Destekleyen & Dökülmeyi Engelleyen Saç Serumu
1.850,00 TL
GROWTH THICKENING CONDITIONER
WE ARE PARADOXX
Saç Uzamasını Destekleyen & Dökülmeyi Engelleyen Saç Kremi
1.190,00 TL

Saç Dökülmesi / Dökülen Saçlar

SAÇ DÖKÜLMESİNİN 5 NEDENİ

 • Kasım 08, 2022

Eskiden yaşla bağdaştırılan saç dökülmesi, artık epey gerileyerek 15 yaşından itibaren gözlemlenebiliyor. Saç dökülmesi söz konusu olduğunda erkenden önlem almak ise sorunun daha da ilerlememesi için önem taşıyor.

Saç dökülmesi nedenleri 

Eğer bu problemi yaşıyorsanız, ilk başta yapacağınız şey saç dökülmesi neden olur araştırmalarını yapmak. Ancak şunu söylemeliyiz ki saç dökülmesi probleminin altında birden fazla neden yatıyor olabilir ve bu problemler çoğunlukla da kişisel sebeplerle bağlantılı. İşte saç dökülmesinin nedenleri;

Hormonal dengesizlikler

Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç dökülmesi sorunu için hormonlarla ilgili bir problem olup olmadığına bakılması gerekli. Bunu tespit etmek adına da bazı testleri yaptırmak için doktorunuza danışmalısınız.

Stres

Aşırı saç dökülmesi şikayeti yaşayan kişilerin büyük bir çoğunluğu, günlük hayatın stresinden ötürü bu sorundan muzdarip. Çünkü stres, androjen seviyelerini yükseltebiliyor ve bu da saç dökülmesine neden olabiliyor. 

Demir eksikliği

Kadınlarda saç dökülmesi en yaygın olarak demir eksikliği nedeniyle yaşanıyor. Demir, saç hücresi proteini üretmek için gereklidir olduğundan eksikliği ise saç dökülmesine zemin hazırlıyor. Demir eksikliği şüpheniz varsa, doğru tedaviyi için doktorunuzla konuşmak en iyisi.

Aşırı kilo kaybı

Herhangi bir sağlık probleminden ötürü kısa zaman içerisinde aşırı kilo kaybettiyseniz, kan değerlerinizdeki bazı düşüşler nedeniyle saçlarınızda da yoğun bir dökülme problemi yaşıyor olabilirsiniz.

Yanlış ürün kullanımı

Saç derinize ve saç tipinize uygun olmayan ürünler kullanmak da saç dökülme probleminin arkasındaki sebeplerden biri olarak gösterilebilir. Bazı ürünler kepek ya da kaşıntı gibi sorunlara sebebiyet verebileceğinden, saç deriniz reaksiyon gösterebilir. 
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ