MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

PODYUM KULİSLERİNDEN GELEN GÜZELLİK TÜYOLARI

New York, Milan ve Paris moda haftalarının kulis arkasında çalışan makyaj artistlerinden edindiğimiz güzellik sırlarını öğrenmek ister misiniz?

18 Eylül 2015 Cuma

Sonunda öğrendik! Herkesin merak ettiği, podyum kulislerinin güzellik sırlarını ele geçirdik! Bu tüyolar sayesinde kısa sürede evden çıkacak, toplantınıza yetişecek, uçağa vakitlice binecek ve randevularınıza zamanında gidebileceksiniz. Bakalım, hayatımızı bu kadar rahatlatan güzellik sırları nelermiş?

Makyaj malzemelerini buzlukta saklamak
Dick Page (Marc by Marc Jacobs kulisinde) bizlerle sezon için pek çok çılgın ipucu paylaştı. Shiseido Artistik Makyaj Direktörü Page, artık üretilmeyen bir krem göz kalemi kullanıyor ve ekliyor: “Bu modellerden epeyce stokladım, buzdolabım bunlarla dolu” Neden buzdolabının eyeliner ile dolu olduğunu sorduğumuzda:Pudra bazlı ürünler uzun ömürlüdür ancak krem bazlı ruj ve göz kalemi gibi ürünler bozulmaya eğilimlidir. Bu yüzden hava ile temasını kesmek ve buzdolabında saklamak bu ürünlerin uzun ömürlü olmasını sağlar. Bir ürünün piyasadan kalkacağını öğrendiğimde, vakum poşetlerine paketleyip buzdolabına kaldırıyorum” diye açıklıyor.

Sivilceleri gizlemek
Birkaç küçük sivilceyi saklamak için yüzünüzü fondöten ve kapatıcıya bulamaktan ve bu iş için uzun saatler harcamaktan nefret ediyor musunuz? Tom Pecheux’ya göre cildinizi havasız bırakmak yerine, farklı bir strateji uygulayabilirsiniz. “Bir kat fondöteni (Nars All Day Luminous Weightless Foundation) yüzünüze uyguladıktan sonra sivilceli bölümlere kapatıcı (Nars Radiant Creamy Concealer) sürüp, sonra yüzünüze pudra (Make Up For Ever HD Powder) uygulayabilirsiniz”  Böylelikle ikisi de yağlı ürünler olduğu için pudra kullanımı ile kapatıcının fondöten üzerinde kaymasını engellersiniz.

Bronzlaştırıcı uygulamak
Bronzlaştırıcı zordur. Yanlış uygulandığında size ışıltı yerine kirli bir görünüm verir. Neyse ki Dick Page bronzlaştırıcı kullanmak için çok çok kolay bir tüyoyu bizlerle paylaşıyor: “Bronzlaştırıcının ortasına koyduğum bir miktar pudra, cilde daha iyi yayılıp yerleşmesini, çizgi ve karanlık bölgelerden kurtulmamı sağlıyor.”

Fazla uyguladığınız kuru şampuandan kurtulmak
Michael Kors kulisinde Orlando Pita bir asistanına bu tüyoyu verirken kulak misafiri olduk: “Eğer çok fazla kuru şampuan ya da biçimlendirici pudra kullandıysanız tozlu ve lekeli bir görünüm olabilir” diye açıklayan Kors durumu tersine çevirmek için saçı spreyliyor ve spreyin pudra ürünleri çözdüğünü söylüyor. Elde edilen mükemmel sonucu görünce bu yöntemi ileride de aklımdan çıkarmamaya karar veriyorum.Takma kirpikleri yapıştırmak
Rochas kulisinde karşılaştığımız Lucia Pieroni takma kirpikleri eklemeden önce kirpiklerinizi kıvırmanız gerektiğini söylüyor ve “Kirpiklerinizi kıvırdığınızda takma olanların yerleşmesi için bir bölüm oluşturmuş olursunuz ve doğru yere yerleştirmeniz çok daha kolay olur” diye açıklıyor. Shiseido Eye Lash Curler ile işiniz çok kolay, deneyin!

Aydınlatıcıdaki ışıltıyı önlemek
"Parıldayan aydınlatıcıma baktığımda iş yerinde florasan ışıklar altında bir disko topu gibi görünmekten endişe ediyorum. Aslında kemik yapınızı daha belirgin göstermeniz için ışıldamanız gerekmiyor." Dolce & Gabbana’da makyaj sanatçısı Pat Mcgrath, modelin cilt tonundan açık bir fondöteni alnın ortasına, elmacık kemiklerine ve burnun ucuna bir miktar ekleyerek kendiliğinden bir ışıltı görünümü elde ediyor.

Nars Sheer Glow fondötenin açık tonunu bu iş için kullanabilirsiniz. Cildin ışıltısını ortaya çıkaran bu fondöten, yüzünüzü aydınlatır.
PODYUM KULİSLERİNDEN GELEN GÜZELLİK TÜYOLARI
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter