MT Up
Makyaj Trendi
Giriş Yap
veya Üye Ol

Sepetim

0
Sepet
En Çok Satanlar
Vl Bar

HATİCE ŞENDİL MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Doğal ve duru görünümünü çok beğendiğimiz Hatice Şendil’den ilham alarak mükemmel ten makyajı nasıl yapılır, sizin için yazdık.

04 Ekim 2015 Pazar

HATİCE ŞENDİL MAKYAJI NASIL YAPILIR?
Profesyonel makyaj artisti Pınar Gerçek’ten, ünlü oyuncu Hatice Şendil'in makyajını bize uygulamalı olarak anlatmasını istedik. Gerçek, Nars ürünleriyle 4 adımda mükemmel ten makyajını modelimize uyguladı. Püf noktaları ile beraber makyajın tüm detayları yazımızda!

4 adımda mükemmel ten makyajı

1) Baz
İlk olarak ten makyaja çok iyi hazırlanmalı. Bunun için cildi Nars Luminous Moisture Cream ile nemlendirin. Sonra baz uygulaması yapın. Nars Light Optimizing Primer, fondöten altından bile cildin ışıldamasını sağlayan, ışığı yansıtıcı harika bir makyaj bazı. Üstelik SPF15 sayesinde cildi de koruyor. 

2) Fondöten 
Sıra geldi fondötene... Nars All Day Luminous Weightless Foundation’ı kullanmadan önce iyice çalkalayın. Çünkü bu fondöten oldukça likit yapıdadır ve çalkalamazsanız pigmentleri ayrışabilir. Çalkalayın ve tek pompa sıkın. Çok güçlü bir fondötendir, tüm yüz için tek pompa kullanmak yeterli olur. 

Uygulamayı parmaklarla yapabilirsiniz. Parmak ısısı ile fondöten yüze çok iyi oturur ve cilde nüfuz eder. Böylece incecik bir ten makyajı elde edersiniz. Ten makyajının en makbulü de budur. Bu fondötenin en önemli özelliği çok ince olmasına rağmen üstün kapatıcılık özelliğine sahip olmasıdır. 

3) Kapatıcı
Kapatıcı olarak Nars Radiant Creamy Concealer oldukça iyi bir seçim olur. Kremsi yapıdadır ve kapatıcılığı oldukça iyidir . Ürünü göz pınarından başlayarak gözün bitimine doğru dağıtın. Nars Concealer Brush #1 ürünü çok iyi dağıtır. Göz kapağına da uygulayın ki, renk farkı olmasın. . Kapatıcı da en önemli nokta, uygulayacağınız bölgenin asla halka şeklinde kalmamasıdır. Fondöten ile kapatıcıyı çok iyi harmanlamasınız. 

4) Toz Pudra
Nars’ın yeni toz pudrası Soft Velvet Loose Powder ile teninize final dokunuşunu yapabilirsiniz. Bunu kabuki fırça ile uygulayın. Yüzdeki parlamaları giderir ve incecik dokusu ile makyajı sabitler.
 
Makyajın geri kalanı
Hatice Şendil makyajının en önemli bölümü olan mükemmel ten makyajı bittikten sonra kaşlarınızı Nars Brow Gel ile belirginleştirin ve Nars Bronzing Powder Casino ile mutlaka cildinize kontür yapın. Kontür ile yüzün doğal boyutlarını ortaya çıkarın. 

Makyajı Nars Matte Multiple Laos ile bitirmek ideal olur. Çok hoş pembe bir renge sahip ürünü elmacık kemiğinin üzerine bırakın ve dağıtın. Dudaklarınıza da aynı ürünle hafif bir renk verebilirsiniz. İşte bu kadar!

Gördüğünüz gibi Hatice Şendil’den esinlendiğimiz doğal makyaj uygulamasının temeli ten makyajına dayanıyor.


Profesyonel makyaj artisti Pınar Gerçek’in anlatımıyla bu makyajı siz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Videomuzu izleyin!


Renlerle Oynayın
Şu An Gezilen Ürünler
Vl Bar
Newsletter