Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
GÖZ KAPAKLARIM BİRAZ DOLGUN, EYELINER HEP GÖZ KAPAĞIMA BULAŞIYOR. NE YAPABİLİRİM?
PAYLAŞ

Eyeliner

GÖZ KAPAKLARIM BİRAZ DOLGUN, EYELINER HEP GÖZ KAPAĞIMA BULAŞIYOR. NE YAPABİLİRİM?

 • Temmuz 03, 2020

Herkesin göz yapısı birbirinden farklıdır. Bu da göz makyajımızın stilini direkt etkiler. Bazı kadınların göz kapağı dolgun yani yaygın tabirle şiş görünümlüdür. Bu da eyeliner kullanımını çok etkiler. Eyeliner’ı çok seviyor ama göz kapağınızın bu dolgun yapısından dolayı sürekli bulaşıyorsa, size uzmanımızdan aldığımız tüyoları verelim hemen!

 

 

1) Transparan pudra

 

Göz kapaklarınıza bulaşmaması için eyelinerden önce hafif bir transparan pudra uygulaması yapabilirsiniz. Ayrıca eyeliner sürdükten sonra, kuruması için biraz bekleyin ve bu sürede gözünüzü kapalı tutun. 
 

Make UP For Ever HD PowderNars Soft Velvet PowderShiseido Translucent Powder transparan pudraları kullanabilirsiniz. Sıkıştırılmış veya toz farketmez.
 

2) Far bazı

 

Far bazı nasıl farın kalıcığını artırıyor, saatler boyu dağılmadan durmasını sağlıyor ise eyeliner’ın da bulaşıp bozulmasını önler. Eyeliner’dan önce göz kapağınıza far bazı sürün. Make Up For Ever Eye Prime ve Nars Smudge Proof Eyeshadow Base kullanabilirsiniz.
 

3) Suya dayanıklı eyeliner

 

Waterproof yapılı yani suya dayanıklı eyeliner kullanabilirsiniz. Bu, gözünüzden siz temizleyinceye kadar bulaşmadan, dağılmadan, bozulmadan kalır.
 

Make Up For Ever Aqua BlackMake Up For Ever Aqua EyesMake Up For Ever Aqua Liner suya dayanıklı eyeliner’lardır.
 

 

4) Aqua Seal kullanın!

 

Make Up For Ever Aqua Seal, pudra veya toz ya da kalem formlu her türlü makyaj ürününü suya dayanıklı hale getirir. Sıradan bir göz kalemini suya dayanıklı hale getirmek için her zaman yaptığınız gibi gözünüze uygulayın ve onun üzerine Aqua Seal’i fırça ile sürün. İşte bulaşmaya dayanıklı hale geldi bile!
 

ÜRÜNLERİNİZİ SUYA DAYANIKLI HALE GETİREN MUCİZE ÜRÜNLE TANIŞTINIZ MI? TIKLAYIN!

 

5) Jel eyeliner’ları tercih edin!

 

Likit eyeliner yerine yani çok sıvı, ıslak eyeliner yerine kremsi, jel yapıda olan eyeliner kullanmayı tercih edin. Likitler eğer suya dayanıklı değillerse, çabuk bozulmaya meyillidirler. Kremsi yapıdakileri daha yoğun ve kalıcıdırlar. Make Up For Ever Aqua Black ve Aqua Cream gibi.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ