Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
HER YAŞ İÇİN KOLAJEN TAKVİYESİ - KOLAJEN KAÇ YAŞINDA KULLANILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İLİŞKİLİ ÜRÜN
HYDROLZED COLLAGEN PEPTIDES
COLLASEL
Hidrolize Kolajen Peptit İçeren Takviye Edici Gıda
895,00 TL

Cilt Bakım

HER YAŞ İÇİN KOLAJEN TAKVİYESİ - KOLAJEN KAÇ YAŞINDA KULLANILIR?

 • Eylül 28, 2020

Kolajen takviyesi konusunun en önemli noktalarından biri de kolajen kaç yaşında kullanılır sorusunun cevabı...

Hangi yaştan itibaren kolajen takviyesine başlanmalıdır? Bu sorunun cevabı önemli. Çünkü kolajen vücudumuz için olmazsa olmaz bir proteindir. Kolajen vücudun yapı taşıdır. Temel görevi bağ dokusunu güçlendirmek ve vücut bütünlüğünü korumaktır. Cilt dışında kemik, eklem, tendon ve kaslarda da bol miktarda kolajen bulunur.

Yaş aldıkça vücudumuzdaki kolajen üretimi azalır ve özellikle 20 yaşından sonra kolajenin her yıl yaklaşık %1’i her yıl kaybedilir. Böylece zamanla ciltte kuruma, sarkma, kırışıklıklar, güneş lekeleri, ince cilt ve kırılgan tırnaklar ortaya çıkar. İşte bu durumun önüne geçmek için kolajen takviyeleri sıklıkla tercih edilir. Hep belirttiğimiz gibi, kolajen yaşlanma belirtilerini hafifleterek, kişinin daha parlak, canlı bir cilde sahip olmasına ve daha genç görünmesine yardımcı olur.

Kolajen takviyesi için önerilen miktar nedir?

Kolajen takviyesi için önerilen miktar önemlidir. Kolajen takviyesine başlamadan önce doktora danışılması uygun olur. Özellikle hamileler, emziren anneler, deniz ürünlerine, sığır-tavuk etine alerjisi olanlar ve diyabet hastaları mutlaka doktora danışarak bu takviyeyi almalıdırlar.

Yapılan araştırmalar sonucunda; günde 1 gr kolajen takviyesinin 12 hafta kullanımı sonrasında deri kuruluğunda %76, çizgilerde %12 azalma, deri kan akımında iyileşme ve kolajende %6 artış tespit edilmiştir. Kolajeni ister kapsül, ister tablet ya da saşe olarak alabilirsiniz. Tablet ve saşe’ler günlük 1 doz kullanımlık olarak ayarlanıyor zaten.
KOLAJEN TAKVİYESİ
İşin uzmanı diyor ki…

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’na göre, kullandığınız kolajenin miktarı da alacağınız sonucu etkiliyor. İdeali hidrolize, peptid kolajenleri kullanmak ve mümkünse 2-2.5 gramın üstündeki dozlardan istifade etmek. Doğal kolajen tozları veya hapları kullanırken de günde 6-10 gramlık dozlara ulaşmak olmalı.
Kolajen ve jelatin ya da kemik tozu yerine kolajen hidrolizatı, peptid kolajenleri tercih edin. Tekrarlayalım: Bunlarda da minimum miktar 2500 mg olmalı.

Kimler kolajen takviyesi almalı? 

20'li yaşların sonlarından itibaren vücutta kolajen yapımı azalmaya başlar ve yıllar geçtikçe de azalmaya devam eder. Bu süreçte kolajen yıkımı da artar. Kolajenin azalmasıyla birlikte yaşlanma başlar. Kolajen kullanımında belirli bir yaş sıkıntısı yoktur.18 yaşından büyük herkes kolajen kullanabilir. Genel olarak kullanımı güvenlidir. Kronik böbrek veya karaciğer yetmezliği gibi rahatsızlığı olan kişiler ve hamile olanlar doktorlarına danışıp kullanmalıdır.

Kolajen kaç yaşında kullanılır?

Kolajen takviyesini genelde 30 yaş üstü kadınlar daha çok tercih ediyor ama bu takviye 30 yaş altı kadınlar için de uygundur. 40 yaş kolajen kullanımı da elbette oldukça yaygın. İşin uzmanları yani doktorlar, kolajen takviyelerini genelde 30’lu yaşlardan sonra öneriyor yine de. Kolajen yılda kaç kez kullanılır diyecek olursanız, 30-50 yaş arasında yılda 2 defa 3’er aylık kürleri, 60 yaş üzerinde yılda 3 defa 3 aylık kürleri tavsiye ediyorlar.

İLGİLİ HABERLER

KOLAJEN TAKVİYESİ KULLANANLARDAN YORUMLAR

KOLAJEN TAKVİYESİ İÇİN KULLANMA REHBERİ

SAĞLIKLI CİLT İÇİN ALABİLECEĞİNİZ TAKVİYELER

KOLAJEN NEDİR?

KOLAJEN TAKVİYESİ

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ