Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
NEDEN EN FAZLA GÖZ ÇEVREMİZ KIRIŞIYOR? GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL OLMALI?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler

Kırışıklıklar

NEDEN EN FAZLA GÖZ ÇEVREMİZ KIRIŞIYOR? GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI NASIL OLMALI?

 • Temmuz 02, 2020

Göz çevresi derisinin fizyolojisi, yüzümüzün diğer bölgelerinden daha farklıdır. Normalde cildimizin (göz-yüz) kendi kendini korumasını sağlayan bir bariyer fonksiyonu vardır. Bu fonksiyon 20’li yaşlara kadar en üst seviyede çalışırken, yaş ilerledikçe çevresel faktörlere maruz kaldıkça, stres arttıkça her şekilde hasar görür ve eski işlevini yerine getiremez. Bu durum yaşlanma izlerini tetikler. İşte, göz çevresinin spesifik yapısı da bariyer fonksiyonunun kolaylıkla hasar görmesine neden olur.Göz çevresi derisi yaklaşık 0.6mm’dir, yani yüz derisinden 1/3 oranında daha incedir. Yumurta zarından daha ince! Üstelik göz çevresinde yüze göre daha az yağ ve ter bezi vardır, bu yüzden kurumaya elverişlidir.
 


Göz çevresini erken yaşlandıran birçok sebep var...

 

Göz çevresi yüzün diğer bölgelerine göre daha fazla hareket eder, zayıflamış kas dokuları kırışıklık ve sarkmaya neden olur. Bunlara ek olarak dijital ürünlerin kullanımı gözlerde yorgunluk ve kurumaya neden olur, göz makyajının iyi olmayan ürünler ve uygulama şekli ile temizlenmesi ve yoğun çalışma şartları da göz çevresini negatif etkiler. 
 

İşte tüm bu sebepler göz çevresinin daha fazla kırışmasına neden olur.
 

İdeal göz çevresi bakımı nasıl olmalı?

 

Göz çevrenize uygun bakım kremi ve doğru makyaj temizleyici kullanmak, göz çevresinin durumuna göre haftalık göz maskesi desteği ve tüm bunların yanı sıra göz çevresinin bağışıklığını güçlendirmek için özel bir ürün kullanmalısınız.
 

Kaç yaşında göz çevresi bakımına başlanmalı?

 

20 yaşından sonra göz çevresi bakımına hafif nemlendiricilerle başlayabilirsiniz. 25’ten itibaren ise erken yaşlanmaya karşı önlem olabilecek ürünler kullanabilirsiniz. Elbette kullanacağınız ürün cildinizin ihtiyacına ve yaşınıza uygun olmalıdır. 
 

Shiseido Ultimune Power Infusing Eye Concentrate

Bu ürün yaş ve cilt tipi farketmeksizin herkesin kullanabileceği ve kullanması gereken bir ürünür. Göz çevresi kreminden önce sürülmelidir. Peki, tam olarak nedir?
 

Ultimune Eye Concentrate, cilt bağışıklığını arttıran göz çevresi için konsantre bir bakımdır. Dünyada bir ilktir! Konsantre, mevcut göz çevresi şikayetlerine çözüm sunmanın ötesinde, göz çevrenize her türlü hasara karşı savaşmak için güç verir ve üstüne uyglayacağınız göz çevresi kreminin etkisini arttırır. Bu sayede daha genç, daha sağlıklı bir göz çevresine sahip olursunuz. Çünkü cildin direnç, koruma, yenileme ve dayanıklılık gücünü arttırır. 20 yaşından itibaren herkes kullanabilir. İster tek başına, ister göz kremi ile birlikte...
 

 

YAŞA GÖRE VE CİLT SORUNUNA GÖRE İDEAL GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI
 

Canlandırıcı ve tazeleyici bakım / 20’li yaşlar

 

Shiseido Ibuki Eye Correcting Cream, göz çevresinin direncini arttırmak için çalışan çok yönlü serinletici kremdir. Yorgunluğun ve erken yaşlanmanın tüm izlerini yok eder. Çok yönlü göz çevresi kremi, göz çevresi cildini canlandırmak, şikayetleri önlemek için bitki ve vitamin özlerinden üretilmiştir. Işık geliştirici pudra göz çevresine ışıltıyı anında geri getirir. Shiseido Ibuki Eye Correcting Cream, 24 saat nem etkisi ile kuruluğun neden olduğu ince çizgi görünümünü azaltır. Şişkinliği elimine eder. Koyu halka görünümünü azaltır.

 

Nars Total Replenishing Eye Cream, gözle görülür ince çizgiler, kırışıklıklar ve koyu halkaların görünümünü azaltmak için cilt tarafından hızlı bir şekilde emilir. Kolajen üretimini artırmak için kayın ağacı ektresi ile zenginleştirilmiştir. Pürüzsüz bir göz çevresi için şişlikleri azaltır. Cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan NARS’ın özel Light Reflecting Complex™ teknolojisini içerir. Böylece göz çevresi koyu halkalardan arınır ve aydınlık görünür. 

 

 

Shiseido Bio Performance Super Corrective Eye Cream, zamana karşı savaşan bir göz kremidir. Kremi düzenli kullandığınızda gözlerin etrafında oluşan yorgun görüntü eski haline döner. Göz çevresini onarır, kırışıklıkları gözle görünür şekilde azaltır ve göz altı morluklarını giderir. Shiseido Bio Performance Super Corrective Eye Cream, sıkı göz kontürü elde etmek için anahtar madde olan hyalüronik asit üretimini arttırmak adına Bio-Defining Complex ile formüle edilmiştir.

Göz çevresindeki tüm kırışıklıklar için / 35 yaş ve üstü

 

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist24 Intensive Eye Contour Cream, gözlerin iç köşe kırışıkları ve göz altı kırışıklarından göz etrafındaki kaz ayakları, göz kapakları çizgileri ve göz altındaki yatay çizgilere kadar, göz çevresindeki tüm kırışıkların görünümünü gözle görülür şekilde iyileştiren, ultra zengin yaşlanma karşıtı kremdir.

 

Ayrıca yoğun nemlendirme etkisi için Super Bio Hyaluronic Acid N ve kolajen oluşumunu teşvik etmek için Hidroksiprolin bileşenleriyle geliştirilmiştir.

 

Shiseido Benefiance Wrinkle Resist 24 Pure Retinol Express Eye Mask, sadece 15 dakikalık bir uygulama sonrasında kırışıkların görünümünü iyileştirir. Kırışıklıkları yumuşatan retinollü göz maskesi yeni kırışıkların oluşmasını önlemek ve var olan kırışıkları tedavi etmek için güçlü Benefiance WrinkleResist teknolojisini içerir. Göz çevresindeki halkaları ve matlığı gidermek için cilde anında parlaklık verir. 

 

 

Kırışıklıklara onarıcı bakım / 40’lı yaşlar ve üstü

 

Shiseido Future Solutions Eye and Lip Contour Regenerating Cream, dudak ve göz çevresindeki cildin elastikiyetini korurken yaşlanmanın görünür izlerine etki eden güçlü bir onarıcı bakımdır. Hassas göz ve dudak çevresindeki çizgilerin ve sarkmaların oluşumunu önlemeye yardımcı olur; var olanları da etkin bir şekilde düzeltir. 

 

Kaz üzümü yaprağı ekstresi ve diğer esansiyel maddelerle formüle edilmiştir. Cildi sıkılaştırır ve yoğun bir biçimde nemlendirir. Ayrıca ürün kapatıcı ve fondöten altında kullanılabilecek kusursuz bir makyaj bazıdır. Makyajın sabittlenmesine ve makyajlıyken dahi cildin nefes alıp nemlenmesine olanak sağlar.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ