Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
SAÇ NASIL ÖRÜLÜR? SAÇ ÖRGÜSÜ MODELLERİ
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
DETOX HYDRATING CONDITIONER
WE ARE PARADOXX
Detoks Etkili Yoğun Nem Veren Saç Kremi
1.050,00 TL 840,00 TL
VOLUME CONDITIONER
WE ARE PARADOXX
Hacim Veren Saç Kremi
1.390,00 TL
REPAIR SHAMPOO
WE ARE PARADOXX
Yoğun Onarıcı & Yapılandırıcı Şampuan
1.220,00 TL
MOISTURE CONDITIONER
WE ARE PARADOXX
Yoğun Nem Veren Saç Kremi
1.050,00 TL
MOISTURE SUPER FUEL FACE, HAIR + BODY OIL
WE ARE PARADOXX
Nemlendirici & Besleyici Kuru Yağ - Yüz&Vücut&Saç
1.475,00 TL
DETOX DRY SHAMPOO
WE ARE PARADOXX
Detoks Etkili Arındırıcı Kuru Toz Şampuan
1.390,00 TL
DETOX SCALP + BODY SCRUB
WE ARE PARADOXX
2’si 1 Arada Vegan Saç & Vücut Peelingi
1.475,00 TL 1.175,00 TL
VOLUME BLOW DRY SPRAY
WE ARE PARADOXX
Hacim Veren Vegan Saç Spreyi
1.390,00 TL
REPAIR GAME CHANGER HAIR MASK
WE ARE PARADOXX
Yoğun Onarıcı Mucize Etkili Vegan Saç Maskesi
1.940,00 TL 1.550,00 TL
MOISTURE HANGOVER HAIR ELIXIR
WE ARE PARADOXX
Çok Yönlü Nemlendirici Vegan Saç İksiri
1.475,00 TL 1.175,00 TL
REPAIR 3-IN-1 CONDITIONER
WE ARE PARADOXX
3’ü Bir Arada Vegan Onarıcı Saç Bakım Kremi
1.050,00 TL 840,00 TL
VOLUME SHAMPOO
WE ARE PARADOXX
Çok Yönlü Vegan Hacim Şampuanı
1.220,00 TL

Saç Bakımı

SAÇ NASIL ÖRÜLÜR? SAÇ ÖRGÜSÜ MODELLERİ

 • Temmuz 19, 2022

Bu sezon sıkça görmeye başladığımız saç örgüsü modellerini bizlerde sizler için mercek altına almak istedik. Son zamanlarda hemen hemen herkesin tercih ettiği saç örgüsü aslında çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz ve benimsediğimiz bir saç modeli olmasına rağmen son dönemde hem günlük hayatta, hem özel günlerde hatta gelin saçlarında bile kullanılarak popülerliğini tekrar geri kazandı. 

Saç örgüsü hem derli toplu olmanın hem de zarif görünmenin bir yoludur aslında çocukluğumuzda özellikle ilkokul döneminde hangimiz saçlarımızı örgü yaparak okulun yolunu tutmadık ki?

Ama elbette yaptığın örgünün düzgün olması da oldukça önemli. Saç örgüsü yapmak aslında çok da basittir. Klasik bir örgü için yapman gerekenler, saçı güzelce taramak, ardından saçın bütününü 3 eşit parçaya ayırmak ve saçının sağ kısmını ortadaki kısmın üzerinden geçirerek örmeye başlayarak bu işlemi her defasında bir sağdan bir soldan devam ettirerek sona geldiğinde bir lastik yardımıyla o üç parçayı birleştirerek bağlamak. İşte saç nasıl örülür sorusunun cevabı... Günlük klasik bir saç örgüsü yapmak bu kadar basit. Bu klasik denilen bir örgü modelidir ve Düz örgü ne demek? sorusunun da cevabıdır.

Peki, diğer saç örgüsü modelleri neler ve nasıl yapılır gelin birlikte bakalım;

Fransız saç örgüsü nasıl yapılır?

Fransız örgü modeli çok zarif ve farklı görünen saç örgüsü modellerinden biridir. Fransız örgüsü saç diplerinden saç uçlarına kadar gelen örgü esnasında her bir aşamada her parçaya bir tutam saç eklemek ile oluşur. Bu örgü modeli genellikle uzun saç için idealdir. Fransız saç örgüsü diplerden klasik saç örgüsü ile başlar ve uygulama süresince küçük küçük saç tutamları eklenerek devam eder. Bu uygulamada da yine önemli olan saçların güzel bir şekilde taranmış olmasıdır.

Balık kılçığı saç örgüsü nasıl yapılır?

Herkes tarafından bilenen bu örgü modeli zor gibi görünse de aslında çok da zor değildir. Bu model için sadece biraz alıştırma yapmanız gerekebilir. Temel olarak kılçık örgü de aynı diğer örgüler gibi farklı tutamların birbirlerinin üzerine getirilmesi ile oluşur. Bu örgü modeli oldukça küçük ve ince saçlarla yapıldığı için püf noktası olarak saçları bir serum veya durulanmayan saç kremi ile iyice nemlendirmeniz olacaktır. Burada saçlar düz örgü de ki gibi 3 parçaya değil 2 parçaya ayrılmalıdır. Her tutama sağ ve sol taraftan küçük küçük parçalar eklenerek devam edilmelidir. Bu örgü modeli genellikle sadece boy ve uç kısımlara uygulanır.

Ters örgü nasıl yapılır?

Bizlerin ters örgü olarak adlandırdığı bildiği örgü modeli Hollanda örgüsü olarak da bilinir. Ters örgü tıpkı Fransız örgü gibi yapılan bir örgü modelidir. Fakat Fransız örgüsünden tek bir fark vardır. Ters örgü saç tellerini üstten geçirmek yerine alttan geçirilerek yapılan bir modeldir. Yani adı gibi tersten yapılır. Bir de ters örgü Fransız örgüsü gibi sadece uzun saçlar için değil hemen her saç uzunluğuna uygulanabilir. Bu örgü modelinde de tıpkı düz örgüde olduğu gibi saçlar 3 bölüme ayrılır. Ve her adımda ince saç bölümleri eklenerek ve bu bölümler örgünün alt tarafından geçirilerek saç uçlarına kadar devam ettirilerek elde edilir.

Mısır saç örgüsü nasıl yapılır?

Mısır örgüsü saçları ilk önce at kuyruğu yapılarak uygulanan bir örgü modelidir. Saçlar at kuyruğu yapılır ve ardından saçlar ikiye bölünür. İki parçaya bölünen saçlara bir sağdan bir soldan ince saç bölümleri üstten birleştirilerek yapılır. Burada en pratik yöntem ince saçları tıpkı bir tarak gibi parmaklarınızla ayırarak tutmak ve örgüye eklemektir.

Tüm bu örgü modellerine ek olarak yine son zamanlarda popülerliği artmış olan Afrika örgüsüne de değinmek isteriz. 

Afrika örgüsü nedir?

Afrika örgüsü çok kısa saçlarda dahil olmak üzere tüm saç boylarına uygulanabilen biraz zahmetli ama güzel bir örgü modelidir. Zahmetli dememizin asıl sebebi ise afrika örgüsü çok uzun saatler uygulaması süren bir örgü modeli olmasıdır. Afrika örgüsü halk dilinde zenci örgü olarak da bilinir.Afrika örgüsü saçların ince ince tek tek örülmesi ile oluşan bir modeldir ve özgün tarz oluşturmak isteyenlerin tercihidir. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin en çok merak ettiği konu Afrika saç örgüsü ne kadar kullanılır? sorusu olmaktadır. Afrika örgüsü normal şartlarda 1 ila 4 ay arasında kullanılabilir. Burada kişinin saçlarının uzunluğu, kullanım koşulları ve saçlarının uzama hızı da göz önünde bulundurmalıdır. Afrika örgüsü yaptırmak isteyen kişilerin en merak ettiği bir diğr soru ise Afrika örgüsü ne kadar? Sorusudur. Zahmetli, uğraştırıcı ve vakit alan bir örgü modeli olmasından dolayı afrika örgüsü biraz maliyetli bir uygulamadır. Afrika örgüsüne aynı zaman da Afro örgüsü veya Cornrow örgüsü de eşdeğerdir.

Saçlarımız bizim için çok kıymetli ve değerli bu sebeple değişik saç modellerini uygulamayı, çekici ve göz alıcı görünmeyi de çok seviyoruz. Bizde bu yazımızda sizlere merak edilen saç örgüsü modellerini anlatmaya çalıştık. Fakat unutulmaması gereken en önemli şey hangi saç modelini uygularsak olalım saçlarımızın sağlıklı, canlı ve parlak görünmesi olmalıdır. Saç bakımımızı asla ihmal etmemeli ve saçlarımıza özel bakım ürünlerini mutlaka kullanmalıyız. Bunun için ise sizlere harika bir önerimiz var. Profesyonel saç bakım markası olan WE ARE PARADOXX ürünleri ile saçlarınıza hak etiği özel bakımı yapabilirsiniz.
 

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ