Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
TREND ALARMI: SELFIE PSİKOLOJİSİ VE SELFIE MAKYAJI
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
AUDACIOUS LIPSTICK COLLECTION
NARS
Audacious Özel Ruj Serisi
1.670,00 TL

Doğal Makyaj

TREND ALARMI: SELFIE PSİKOLOJİSİ VE SELFIE MAKYAJI

 • Temmuz 10, 2020

Yılın kelimesi o! Acaba içimizde büyüyen kendini beğenmişliğin yansıması mı yoksa kendimize saygımızı arttırmanın bir yolu mu? Futbol yıldızları, ünlüler ve hatta siyatetçilere ait fotoğraflar artık işaret parmaklarının ucunda birer ürüne dönüşüyorlar. Arkadaşlarımıza ya da yabancılara ait Facebook ve Instagram akışları 2013 senesinde Oxford sözlüğüne yılın kelimesi olarak girmiş ve #selfie tagları ile dolmuş durumda. Beğenin ya da beğenmeyin, Instagram hesabınızı dolduran gayri resmi fotoğraflarınıza bir de uzaktan bakmanız gerekecek!
 

Indiana Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre kendimizle ilgili daha iyi hissettiğimiz zamanlarda kendimizi sosyal medyada göstermeye meyilli oluyoruz. Ve bunu vazife bilinciyle yerine getiriyoruz. Çalışma sadece selfie konusuna odaklanmamış, kendimizi sosyal medyada da nasıl gösterdiğimizi sorgulamış. Bulgular ise, imajımızı kontrol ettiğimizde, kendimizi oradaki halimizle görmek ile aynada kendimize bakmak arasındaki iyi his farkını gösteriyor.

Önce selfie psikolojisi hakkındaki görüşlere bakalım, sonra da en iyi selfie'yi çekmek için yapmamız gereken makyaja!
 

 

İlk bakışta çok anlamlı: Selfie de hem yıldız hem de fotoğrafçının yine sizin olmanız, ki kimse size mükemmel resim için 10-20 adet fotoğraf çekin demiyor. Herkes ardı ardına bir ya da iki fotoğrafta yükleyebileceği selfiyi çekiyor ve kötü olan resimler anında silinerek diğerlerinin görmesi engellenebiliyor. Ve sonunda istediğiniz fotoğrafı bulduğunuzda arkadaşlarınızla paylaşmak eğlenceyi de beraberinde getiriyor. Facebook like’ları ve Instagram kalpleri peşpeşe geliyor.
 

İtibarınızı koruyun

 

Çekim yapmadan önce, kendinize neden bu fotoğrafı çektiğinizi sorun, diye öneriyor Rhode Island’da pisikolog olan doktor Ellen Kenner. “Eğer o günkü haliniz hoşunuza gittiyse ya da eğlenceli bir modda iseniz ve kendinizi o hatıra ile saklamak istemek, eğlenceli ve kendi içerisinde değerli bir durumdur. Ve bu durumu aileniz, arkadaşlarınız, sevdiklerinizle paylaşmak mutluluğunuzu ya da heyecanınızı hissettirmenin önemli bir yoludur. Ama bahsedilen problem resmi yükledikten sonra diğerlerinin resminizi beğenmesini beklemek oluyor. Eğer sonraki 20 dakika boyunca eliniz yenileme butonunda sayfayı yenilemek ile geçiyorsa ya da bazı arkadaşlarınızdan yorum yazmasını isteyerek geçiyorsa, bu, mutlu olup olmadığınızı başkalarına sormak anlamına geliyor olabilir. “Dünya üzerindeki hiçbir selfie kendinize gerçek saygınızı gösteremez” diye hatırlatıyor Kenner.
 

 

“Selfie çekmek için çok enerji harcanıyor, eğer ki her zaman selfie çekmeyi alışkanlık haline getirdiyseniz...” şeklinde uyarıyor Psikolog olan Doktor Jaime Kulaga. “Arasıra çekilen selfie’ler sosyal medyada olmanızın bir parçası olabilir fakat fazlası yitirmekte olduğunuz öz güveninizin işaretidir”
 

Selfie çekmek zararsız bir eğlence olabilir. Ama günde 1 saat selfie ile ilgili uğraşıyorsanız (bu zamanda yüklediğiniz resmi kontrol etmeniz de dahil ) eğlenceli bir durum değildir diye uyarıyor New Yorklu Psikolog Doktor Alice Boyes. 
 

Önce yaşayın, sonra çekin

 

Özel anları çekmek ile alışkanlıkla çekilen fotoğraf arasındaki fark tarihi bir yer gezmek ile yeni kısa saçınızı göstermek gibidir.

Her saçınızı yaptığınızda fotoğraflamak sadece zaman kaybı değil, ifadelerin de kaybı anlamına geliyor. Rüzgarda dağılmış saçlar, kalkık kaşlar, komik bir surat ifadesi... Samimi anların bu kadar eğlenceli olması o kadar mükemmel olmamamız. Dağınık saçlar mı? Altı saatlik yürüyüşünüzü hatırlatıcı bir detay . Ve kalkık kaşlar hissettiğiniz şaşkınlığı hatırlatıcı diğer bir detay.

Eğer bahaneyle kendinizi sık sık selfie çekerken buluyorsanız, çekim öncesi daha az hazırlık yapmaya çalışın. Çektiğiniz ilk ya da ikinci resmi yükleyin. Ve like gibi uyarı mesajlarını kapatın. Bu sayede dikkatinizi başka yöne çekebilir ve kendi kendinize o dakikada nasıl hissettiğinizi sorabilirsiniz. 

Kendinizi biraz daha uzak durmaya hazır mı hissediyorsunuz?

 

Paylaşımlarınızı azaltın –nispeten de olsa. Hemen yüklemek yerine fotoğrafı çekip daha sonra yüklemeyi tercih edin. Ya da sadece en iyi arkadaşınızla paylaşın. Diğer yandan çektiğiniz fotoğrafları ne zaman yükleyeceğinizi planlamak da önemli. 
 

“Yaşamı yaratırken, iyiliği içte hissederek yaşamak , dışından iyi görünerek yaşamaktan iyidir.” 

 

En iyi selfie makyajı 

 

Selfie çekerken herkes harika görünmek ister! Kusursuz, muhteşem bir porselen bebek gibi... Make Up For Ever HD serisi, dijital kameralar ve fotoğraf makinaları için üretilmiş özel bir seri olduğundan, size bir fotoğraftan beklediğiniz üstün performansı verir. Bunun için önce Make Up For Ever Step1 Skin Equalizer Primer serisinden cildinizin ihtiyacına uygun olan bir baz kullanmalısınız. KENDİNİZE UYGUN MAKYAJ BAZINI SEÇMEK İÇİN TIKLAYIN! ile cildinize baz yapmalısınız. Böylece üzerine uygulayacağınız fondöten için cildiniz pürüzsüz bir zemin haline gelir. Sonra UHD fondöteni uygulayın. Stik veya likit olanı farketmez. İkisi de selfie ve fotoğraf çekimleri için dünyanın en iyi fondötenleridir. 4K teknolojisiyle üretildiğinden kamera karşısında mükemmel sonuç verirler. UHD fondöten ile cildinizdeki kusurlar kapanırken asla makyaj yaptığınız belli olmaz. En yakın çekimde bile!

Fondötenden sonra makyajı sabitlemek için HD Loose Powder kullanın ve son olarak yanaklarınıza HD Blush ile hafif bir renk verin.

Kirpiklere biraz hacim vermek fena olmaz. Nars Audacious maskara ile kirpiklerinizi vurgulayın ve son dokunuşu da Nars Audacious Brigitte ile yapın. İşte, karşınızda doğal, etkileyici ve taze bir yüz! Selfie için mükemmel!

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ