Hangi Ürünü / Konuyu Arıyorsunuz
 • Favorilerim
 • Hesabım
 • Üye Girişi
 • Sepetim0
Shiseido Ultimune
ÜRÜNLER
 • {{p.Name}} {{p.Fields[95]}}
  {{p.Fields[113]}}

  {{p.Name}}

  {{p.Fields[124]}}
  {{p.OldPrice }} TL {{p.Price}} TL
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
BLOG YAZILARI
 • {{c.Name}}
  {{category.Name}}

  {{c.Name}}

  {{c.SmallDescription}}

  {{c.CreateDate | date : 'MMMM dd, yyyy'}}
TÜM SONUÇLARI GÖRÜN
KURUYAN VE PUL PUL DÖKÜLEN CİLDE NASIL MAKYAJ YAPILIR? HANGİ ÜRÜNLER KULLANILIR?
PAYLAŞ
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
İlişkili Ürünler
SHEER GLOW FOUNDATION
NARS
Cildin Işıltısını Ortaya Çıkaran Fondöten
2.240,00 TL
RADIANT CREAMY CONCEALER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Kremsi Kapatıcı
1.540,00 TL
THE MULTIPLE
NARS
Çok Amaçlı Stik
2.120,00 TL
SYNCHRO SKIN SELF-REFRESHING FOUNDATION SPF30
SHISEIDO
Uzun Süre Dayanıklı, Taze ve Doğal Bitişli Fondöten
2.650,00 TL 2.252,50 TL
SYNCHRO SKIN RADIANT LIFTING FOUNDATION SPF30
SHISEIDO
Lifting Etkili Işıltı Veren Fondöten
2.950,00 TL 2.507,50 TL
SYNCHRO SKIN RADIANT LIFTING FOUNDATION SPF30
SHISEIDO
Lifting Etkili Işıltı Veren Fondöten
2.950,00 TL 2.507,50 TL
MINI LIGHT REFLECTING PRESSED POWDER
NARS
Aydınlatıcı Etkili Transparan Sıkıştırılmış Pudra
1.270,00 TL
SOFT VELVET PRESSED POWDER
NARS
Cilt Dokusunu Pürüzsüzleştiren Çok Amaçlı Pudra
1.750,00 TL 1.495,00 TL
BU YAZIDAKİ ÜRÜNLER
polaar

Ten Makyajı

KURUYAN VE PUL PUL DÖKÜLEN CİLDE NASIL MAKYAJ YAPILIR? HANGİ ÜRÜNLER KULLANILIR?

 • Haziran 28, 2020

Herkes farklı cilt tipine sahiptir ve her cilt tipine ayrı bir bakım uygulamak gerekir. Cilt tipleri içinde belki de en özen isteyen cilt tipi ise kuru cilttir. Çünkü bu ciltlerin en büyük sorunu dış etkilere karşı oldukça duyarlı olmasıdır. Kaşıntı ve pul pul dökülme sık görülebilir. Sıcaklarda ve soğuklarda hemen kızarıp gerilirler. Kolay tahriş olurlar… Eğer bu özellikleri gösteren bir cildiniz varsa, çok kuru cilde sahipseniz demektir! Peki, bu tip cilde makyaj nasıl yapılır?

 

Derin temizlik ve nemlendirme ilk adım!

 

Cilt tipiniz kuru olabilir. Kuru ciltlerin de çok iyi bir temizliğe ve ardından iyi bir nemlendiriciye gereksinimi vardır. Yoksa üstüne uygulanan makyaj maalesef iyi görünmez. Çünkü fondöten uygularken zeminin yani cildin tertemiz ve kalıntısız olması lazım ki ürün iyice ve güzelce dağılsın, cilt ile bütünleşsin. Bu yüzden fondöten öncesi derinlemesine bir cilt temizliği şart. 

1. Polaar IcePure Gentle Scrub, %91'i doğal içeriklerden oluşan yüz için peeling ürünüdür. Ciltte biriken ölü hücreleri ve kirleri anında yok eder. Sihir gibi, yeni ve taptaze görünümlü bir cildi ortaya çıkarır. İçeriğinde arktik pamuk bulunur. Arktik pamuk İskandinav ülkelerinin vahşi doğasında yetişir. Tundranın sert iklimlerine uyum sağlamayı başarmış bir bitkidir. O yüzden en hassas ciltlere bile uyum sağlayan özelliktedir.

2.Nem Maskesi/Nars Aqua Gel Luminous Mask: Cilde yüksek oranda nem sağlayan aydınlatıcı maskedir. Bitki içerikleriyle zenginleştirilmiştir. Işığı yansıtan özel bir kompleks içerir. Nemi fazladan artırmak için haftada 2-3 kez ya da gerektiğinde kullanın.

3.Nemlendirici/Shiseido Glow Revival Cream: Cilde 24 saat boyunca nem veren bu kremin aydınlatıcı özelliği, cildi ışıl ışıl bir parlaklığa kavuşturuyor. Cilt tonunuz daha düzgün ve güzel görünüyor.
 

 

Sıra geldi fondötene… Hangi fondötenleri kullanmalısınız?
 

Peeling ve nemlendiriciden sonra sıra geldi fondötene... Cildinize uygun bakımı yaptığınızda fondöten ile işiniz kolaylaşır. Çünkü cilt fondöteni almaya hazır haldedir.
 

Pudra fondötenlerden, yoğun kapatıcı özelliği olan ve mat yapıdakilerden kesinlikle uzak durmalısınız. Bunlar kuru ciltlilere uygun değildir. Sizin ihtiyacınız olan likit formlu, nemlendiricili, aydınlatıcı etkili saten bitişli fondötenlerdir. 

 

Shiseido Synchro Skin Glow Foundation, cilde parlak bir görünüm ve nem verir. İnce dokusuyla cildi doğal şekilde örter. Cilt, saydam bir mükemmellikle canlı görünür ve renk kazanır. 

 

Nars Sheer Glow Foundationcilt tonunu eşitleyen, ince yapılı, cildin ışıltısını ortaya çıkaran harika bir fondötendir. Kapatıcılığı ayarlanabilir. Cildi nemlendirir ve daha parlak, yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlar. Günlük olarak kullanıldığında cildin parlaklığını ve yapısını iyileştirir. Makyaj artistlerinin kuru ciltlerde kullanmayı en sevdiği fondötenlerden biridir! 

 


Rötuşla!
 

Nars’ın en sevilen ürünlerinden Radiant Creamy Concealer’ın ışıltılı yapısı ve orta-yüksek derecede kapatıcılığı sayesinde kusurları mükemmel bir şekilde örter. Bu kapatıcı, ışığı yansıtma teknolojisiyle zenginleştirilmiştir. Kremsi likit formdadır. Hem göz çevresine uygulanabilir hem de yüze. Kapatıcı ve aydınlatıcıdır. 

 

Kontür, allık ve aydınlatma!
 

Kuru ciltler kremsi yapıdaki ürünleri tercih etmelidirler. Kontür için Nars Multiple'ın koyu renklerinden birini seçebilirler. Aydınlatıcı olarak da Nars Illuminator Copacabana (beyaz tenliler ve esmerler) veya Hot Sand (buğday tenliler ve esmerler) çok ideal olur. 

Allık olarak ise Nars Orgasm joker bir üründür! Herkese yakışır. 

 

Sabitle ve bitir!
 

Nars Translucent Pressed Powder, fondöten görünümünü iyileştirir ve makyajın süresini uzatır. Her cilt tonuna uygun olağan üstü yumuşak bir pudradır. Cildin nemli tutarken fondöten görünümünü korur. Çizgilerin ve gözeneklerin görünümünü en aza indirgeyen, hafif, tül gibi yapısı vardır.

Sepetinizde Ürün Bulunmuyor

SEPETİNİZDE ÜRÜN BULUNMUYOR

Alışverişe geri dönerek seçiminizi yapabilirsiniz.

ALIŞVERİŞE DÖN

SEPETİNİZ